scoop of ashwagandha root (aka Indian ginseng) powder with a text in vintage letterpress wood type, superfood healthy supplement

Zainteresowanie środkami pochodzenia naturalnego, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie jest obecnie bardzo szerokie. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że to co daje nam natura jest chętnie recenzowane, oceniane sprawdzane. Wśród środków wzbudzających zainteresowanie znajduje się ashwagandha, która należy do grupy adaptogenów i ma wspierać nasz organizm w walce ze stresem. Co to dokładnie i kiedy warto ją stosować?

Co to jest Ashwagandha? 

Zacząć należy oczywiście od odpowiedzi na pytanie o to czym jest Ashwagandha. Jest to roślina znana jako witania ospała, należy do tej rodziny co ziemniaki, pomidor czy papryka. Rodzi okrągłe pomarańczowo – czerwone owoce, jednak jej właściwości zdrowotne kryją się w korzeniu. Uprawiana głównie w klimacie subtropikalnym, choć przy odpowiednim zadbaniu i pielęgnacji może się także przyjąć w klimacie umiarkowanym.

Na co może pomagać Ashwagandha?

Ashwagandha to roślina, która stosowana jest od wieków w ramach medycyny ajurwedyjskiej. Kupić można wyciąg z witanii ospałej między innymi w ofercie https://www.witaminyswanson.pl. Przede wszystkim doceniana jest ze względu na to, że gwarantuje skuteczną walkę z takimi schorzeniami jak gruźlica, zapalenie oskrzeli, artretyzm. Jako środek określany jako adaptogen jest również cennym wyborem dla tych osób, które zmagają się z problemami ze snem, zaburzeniem cyklu miesiączkowego czy sytuacjami stresowymi. To właśnie łagodzenie stresu i niepokoju jest oceniane jako to najważniejsze działanie tej rośliny i z tego względu jest bardzo chętnie wybierana. Można jednak zauważyć również jej pozytywny wpływ na organizm pod kątem poprawienia funkcji poznawczych, jeśli chodzi o poprawę ogólnej wydolności organizmu czy jako sposób na lepszą regenerację po wysiłku. Niektórzy badacze określają ashwagandhe również jako doskonały środek na wsparcie płodności. 

Czy warto stosować? 

Unikalne związki występujące w roślinie sprawiają, że może być ona doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą wspierać swój organizm w walce z sytuacjami stresowymi. Stosowanie wyciągu z Ashwagandhy należy więc określić jako dobry wybór ze względu na to, że za rośliną kryje się pozytywny wpływ na nasz organizm i możliwość skutecznego wspierania jego pracy. Jednocześnie ryzyko skutków ubocznych jest minimalne, dlatego każdy kto sięgnie po Ashwagandha Swanson może liczyć na preparat, który będzie skutecznie wspierał pracę jego organizmu i wywoła pozytywną reakcję w walce z czynnikami powodującymi u danej osoby stres.