WoW The Burning Crusade - Poradnik Levelingu 1-70 dla Sojuszu i Hordy

W tym poradniku WoW TBC Leveling Guide podpowiemy Ci, jak zdobywać doświadczenie i jakie strefy musisz przemierzać w miarę postępów Twojej postaci, z podziałem na poziomy i na to, czy jesteś Alliance czy Horde.

Leveling i trening na co dzień

Stworzenie potężnego bohatera w każdej grze RPG wymaga dużo czasu i poświęcenia. Przede wszystkim, musisz nauczyć się wszystkich elementów sterowania i sposobu walki w swojej ulubionej grze. W rezultacie, im więcej spotkań masz za sobą, tym lepiej radzisz sobie z wrogami. Ponadto, możesz również zdobyć praktykę w wyborze kiedy i jak używać swoich czarów i umiejętności.

Po drugie, zawsze istnieje system poziomowania, który prowadzi cię do tego, kiedy i gdzie musisz pozostać w jednym obszarze. Rzeczywiście, niektóre gry w tym gatunku dają różne poziomy wszystkim wrogom, których napotkasz na każdej mapie. Czasami stają się oni łatwiejsi do pokonania, gdy pozostajesz w tym samym miejscu przez dłuższy czas. Jednocześnie, możesz znaleźć wysokopoziomowe zagrożenia, które zabijają cię tylko patrząc na ciebie. Innymi słowy, ograniczają one twoją eksplorację, dopóki nie staniesz się silniejszy i nie zdobędziesz umiejętności pozwalających ci wytrzymać ich ataki i pokonać ich dzięki swoim umiejętnościom.

W ramach mechaniki gry, World of Warcraft odpowiednio podchodzi do metody levelowania, a Classic The Burning Crusade nie jest tu wyjątkiem. Poruszając się ze swoim bohaterem dowiesz się, jakie potwory atakować i jakich stref unikać. Dodatkowo zdobędziesz różne sposoby na zdobycie doświadczenia i osiągnięcie najwyższego poziomu, powtarzając te czynności, które chcesz ukończyć.

Zobacz także: The most interesting MMORPGs. World of Warcraft is not everything

Zmiany w WoW TBC Classic Leveling

Wraz z rozszerzeniem TBC, zarówno dla weteranów jak i początkujących, wszystko staje się prostsze. W World of Warcraft otrzymujemy nowe zmiany w systemie levelingu, które czynią ten proces bardziej satysfakcjonującym. Pomiędzy nowymi szansami, możesz znaleźć:

 • Redukcja doświadczenia: Ilość doświadczenia, której potrzebujesz pomiędzy 20 a 60 rokiem życia, jest teraz zredukowana o 15%. Dzięki temu możesz szybko eksplorować nowe mapy ekspansji swoją nową postacią lub wieloma toonami (innymi bohaterami).
 • Doświadczenie z questów: Kiedy ukończysz jakiekolwiek zadanie w World of Warcraft, zdobędziesz więcej doświadczenia. Innymi słowy, będziesz potrzebował mniej czasu, aby przemieszczać się między strefami i odkrywać więcej podczas każdej sesji gry.
 • Mniej Elite Encounters: Wiele mobów (losowych potworów) jest teraz mniej niebezpiecznych, ponieważ tracą one swój elitarny status. Na początku może to wyglądać mało przekonująco, ale jest to doskonała szansa dla tych, którzy podróżują samotnie po Azeroth.
 • Więcej Questów: Wiele hubów questowych i linii questowych jest teraz dostępnych dla wszystkich klasycznych graczy z tym rozszerzeniem. Jeśli dodać do tego poprzednie bonusy, można zauważyć, że to wszystko dodaje więcej szans na zdobycie doświadczenia. Co więcej, będziesz mógł zdobyć wspaniałe nagrody za wykonanie różnych zadań ze swoim bohaterem.
 • Wymagania dotyczące wierzchowca: W The Burning Crusade wszyscy bohaterowie mogą otrzymać swoje wierzchowce na poziomie 30. Ponadto, koszty treningu i cena wierzchowca są teraz mniej uciążliwe. Na uwagę zasługuje fakt, że możesz szybko otrzymać każdego wierzchowca i szybciej podróżować ze swoimi postaciami podczas wykonywania wielu zadań w każdej strefie.

Sposoby na zdobywanie doświadczenia

W tej części poradnika levelowania dla WoW TBC poznasz różne metody, które możesz zastosować, aby zwiększyć poziom swojej postaci. Te wybory są ważne w samej grze, ale niektóre z nich mogą trwać dłużej, aby zdobyć doświadczenie. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko zależy od tego, jak chcesz grać w World of Warcraft z działaniami, które lubisz.

Zabijanie potworów: Kiedy tylko zobaczysz wroga, który przekroczy twoją drogę, nie zastanawiaj się dwa razy i od razu strzelaj/ uderzaj w niego. Jeśli uda Ci się go pokonać, otrzymasz trochę doświadczenia. Im bardziej wymagające (elitarne) jest zagrożenie, tym więcej doświadczenia możesz zdobyć za jednego przeciwnika.

Lochy: Stwórz tymczasowe party i odwiedź każdy z lochów, które pojawiają się w Azeroth. Wewnątrz tych miejsc spotkasz różne potwory, które mają więcej statystyk/umiejętności, ale dają dużo więcej doświadczenia. W tym samym czasie możesz zdobyć lepszy ekwipunek dla swojej postaci.

Questing: Kiedy wykonasz wszystkie wymagane zadania w queście, zdobędziesz znaczną ilość doświadczenia. Czasami ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, jest powrót do źródła (NPC) i ponowna rozmowa z nim. Ponadto, w zależności od questu, możesz również zdobyć ekwipunek lub potężne przedmioty.

Impreza: Zbierz swoich przyjaciół i przemieszczaj się po Azeroth, niszcząc wszystko na swojej drodze. Z różnymi graczami każde zagrożenie szybko ginie, a z każdą aktywnością możesz zyskać bonusy partyjne. Przede wszystkim, podróż staje się przyjemniejsza, gdy grasz i rozmawiasz z rówieśnikami.

Mimo że możesz trzymać się jednej “drogi”, zalecane jest, abyś wybierał różne opcje jednocześnie. Możesz więc zabijać dodatkowe moby podczas wykonywania zadań lub robić to wszystko z grupą.

Przewodnik po levelingu dla Sojuszu i Hordy

Tutaj masz do wyboru najlepszą drogę dla Twojej postaci, w zależności od Twojej ulubionej frakcji. Pamiętaj, że wszystkie rasy pojawiają się w różnych strefach, co oznacza, że musisz podążać odpowiednią trasą, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z poradnika WoW TBC Leveling Guide.

Strefy Levelingu dla Sojuszu

 • 1-10: Teldrassil, Dun Morogh, Azuremyst Isle, Elwynn Forest.
 • 10-20: Loch Modan, Darkshore, Bloodmyst Isle, Westfall.
 • 20-30: Góry Stonetalon, Góry Redridge, Ashenvale (20-25). Mokradła, Pogórze Hillsbrad, Duskwood (25-30).
 • 30-40: Thousand Needles, Stranglethorn Vale (30-35).  Desolace, Arathi Highlands (35-40).
 • 40-50: Dustwallow Marsh, Badlands (40-45).  Tanaris, Searing Gorge, Feralas, The Hinterlands (45-50).
 • 50-60: Felwood, Azshara, Krater Un’Goro, Blasted Lands (50-55). Eastern Plaguelands, Western Plaguelands, Burning Steppes, Winterspring (55-60).
 • 60-70: Hellfire Peninsula (60).  Zangarmarsh (61-63). Las Terokkar (63-65). Nagrand (65-67). Góry Blade’s Edge (67-68). Netherstorm (68-69). Shadowmoon Valley (69-70).

Strefy Levelingu dla Hordy

 • 1-10: Mulgore, Tirisfal Polades, Durotar, Eversong Woods.
 • 10-20: Silverpine Forest, Ghostlands.
 • 20-30: The Barrens.
 • 30-40: Thousand Needles, Stranglethorn Vale (30-35). Desolace, Arathi Highlands (35-40).
 • 40-50: Dustwallow Marsh, Badlands (40-45).  Tanaris, Searing Gorge, Feralas, The Hinterlands (45-50).
 • 50-60: Felwood, Azshara, Krater Un’Goro, Blasted Lands (50-55). Eastern Plaguelands, Western Plaguelands, Burning Steppes, Winterspring (55-60).
 • 60-70: Hellfire Peninsula (60).  Zangarmarsh (61-63). Las Terokkar (63-65). Nagrand (65-67). Góry Blade’s Edge (67-68). Netherstorm (68-69). Shadowmoon Valley (69-70).