Po co subwoofer do kina domowego?

Dobry zestaw kina domowego ma przenieść widza i słuchacza w inny świat, pełen wrażeń, emocji i wyjątkowych przeżyć. Skompletowanie odpowiednich elementów kina domowego i przemyślane rozmieszczenie sprzętu audio zagwarantują pełną satysfakcję! Jaką rolę w tym pełni subwoofer? Dowiedz się więcej i sprawdź polecane subwoofery do kina domowego.

Jakie funkcje w zestawie kina domowego spełnia subwoofer?

Subwoofer pogłębia brzmienie niskich tonów, emituje basy, dlatego dobrym miejscem do ustawienia go w kinie domowym będzie podłoga. Dobrze, jeśli taki sprzęt ustawimy między prawym i lewym głośnikiem przednim oraz głośnikiem centralnym. Subwoofer pełni kilka funkcji. 

  • Reprodukuje niskie częstotliwości – jest odpowiedzialny za emitowanie niskich częstotliwości dźwięku, czyli basów. Te brzmienia są zbyt niskie, aby odtwarzać je wiernie przez zwykłe głośniki stereo. Subwoofer do kina domowego jest potrzebny do emitowania pełnego zakresu dźwięku.
  • Uzupełnia dźwięki pochodzące z innych głośników, takich jak głośniki średniotonowe i wysokotonowe, a to daje pełniejsze i zrównoważone brzmienie. Dobry subwoofer w komplecie z zestawem kina domowego zapewni odbiorcy najlepsze doświadczenia brzmieniowe.
  • W efektach specjalnych w filmach, grach wideo czy teledyskach występują niskie dźwięki, które mają konkretny cel. Ich założeniem jest podkręcenie wrażeń u widza i słuchacza. Subwoofer w kinie domowym je odtwarza w sposób maksymalnie realistyczny i dynamiczny, a to zdecydowanie zwiększa zaangażowanie słuchacza i pozwala utrzymać jego uwagę. 
  • Dobry subwoofer emituje wibracje, które dodają głębi i realizmu.

Który subwoofer do kina domowego wybrać?

Subwoofer jest nieodłącznym elementem dobrego zestawu kina domowego, warto więc sprawdzić, które modele są polecane. Poniżej znajdziesz kilka propozycji z różnych półek cenowych.

  • KEF KC62 wyróżnia się prostym klasycznym designem. To subwoofer do kina domowego ze średniej półki cenowej, jest niezawodny i kompaktowy. KEF KC62 wyposażono w zaawansowaną technologię Uni-Core, co przyczyniło się do stworzenia mniejszych rozmiarów obudowy w porównaniu z tradycyjnymi subwooferami na rynku. Różne funkcje regulacji, takie jak kontrola poziomu, częstotliwości odcięcia i fazy, to możliwość dostosowania jego działania do indywidualnych preferencji i warunków akustycznych pomieszczenia. Ma wbudowany wzmacniacz 1000 W RMS (2 × 500 W RMS) + DSP.
  • REL S/812 to wyjątkowo designerski model z wyższej półki cenowej. Wyposażony jest w precyzyjny przetwornik 12-calowy, który zapewnia głębokie, mocne i precyzyjne basy. Napędzany jest przez wzmacniacz NextGen5 klasy D o mocy 800 W.Subwoofer wykorzystuje zaawansowaną technologię REL’s ContinuousCast Alloy Bass Engine, gwarantującą szybką i precyzyjną odpowiedź na impulsy dźwiękowe. Eliminuje to zniekształcenia i zapewnia najwyższą czystość dźwięków.
  • SVS SB-2000 PRO to polecany subwoofer do kina domowego z 12-calowym przetwornikiem niskotonowym SVS o wysokim skoku. Jest wyposażony w zespół napędu z podwójnym magnesem ferrytowym, a to wpływa na jego potężną moc i precyzję dźwięku nawet przy najbardziej intensywnym poziomie odsłuchu. Kompaktowa budowa tego sprzętu audio czyni go niepozornym, choć to jeden z częściej kupowanych modeli w swojej kategorii. 

Szukasz najlepszego subwoofera do swojego kina domowego? A może planujesz skompletowanie pełnego zestawu audio, które zagwarantuje doznania, jakich oczekujesz? Skorzystaj z pomocy ekspertów ze sprawdzonego sklepu audio!