Minivan to auto, które świetnie sprawdza się nie tylko w charakterze samochodu firmowego, ale również rodzinnego. Na rynku wtórnym do wyboru jest wiele różnych modeli – niezastąpionych na co dzień i na wakacyjne wyjazdy. Na co się zdecydować? Oto kilka propozycji.
Chevrolet Orlando I
Orlando trafił do produkcji w 2010 r. Od 2018 r. w sprzedaży dostępna jest druga generacja tego pojazdu – trafiła jednak wyłącznie na rynek chiński. Generacja pierwsza występuje w paru wersjach wyposażeniowych. Eksperci z salonu Autoplaza radzą, aby rozglądać się za nieco droższymi egzemplarzami, LT lub LTZ, ponieważ wyróżniają się one świetnie wyposażonym, bardzo komfortowym wnętrzem. Oczywiście samochód powinien być w pełni sprawny technicznie, najlepiej z niedużym przebiegiem.
Ford C-Max II
C-Max był produkowany w latach 2003-2019 – doczekał się dwóch generacji. Użytkownicy chwalą w szczególności drugą generację – to już klasyk, jeśli chodzi o minivany. „Dwójka” powstała w opcji standardowej i przedłużonej, jako Grand C-Max. Silnik 1.6 TDCi to najchętniej polecany silnik spośród jednostek napędowych, w jakie został wyposażony standardowy Ford C-Max. Warszawa to jedna z lokalizacji, gdzie takie auto można obejrzeć i przetestować. Jest cenione za wygodę, funkcjonalny kokpit i niezłe osiągi.
Opel Zafira B
Opel po praz pierwszy zaprezentował Zafirę B w 2005 r. Samochód był produkowany do 2014 r. Na uwagę zasługuje przede wszystkim system aranżacji wnętrza. Na ten model warto zdecydować się także z uwagi na bardzo dobrą dostępność części zamiennych, udane jednostki silnikowe oraz imponującą przestrzeń bagażową. Model ten pojawił się w paru wersjach wyposażeniowych.
Seat Altea XL
Altea XL to poszerzona opcja modelu Altea, której produkcję Seat rozpoczął w 2006 r. W porównaniu ze standardową wersją Altea XL ma dłuższe nadwozie oraz nieco inaczej zaprojektowany tył i inne lampy. Rozstaw osi pozostawiono ten sam – 257 cm. Mocnymi atutami auta są stylistyka oraz spory i głęboki bagażnik o pojemności 532 l.