okulary na rower

Tanie okulary rowerowe to jedna spośród rzeczy, jakich nie może zabraknąć w garderobie cyklisty. Ich zadaniem jest obrona przed wszystkim robactwem, słońcem i niekorzystnym promieniowaniem. Jest mnóstwo różnorodnych technik w okularach rowerowych, jakie powodują, iż ich noszenie staje się przyjemnością. Najistotniejszą cechą okularów jest to, aby były praktyczne. Więc należałoby przeznaczyć niemało czasu na dostosowanie. Wartością zakupów poprzez Internet jest duży dobór modeli, jakie nie zmieściłby się w klasycznym sklepie.

Filtr UV

Groźne promienie UVA/UVB i UVX, mogą tworzyć zniszczenia rogówki oraz siatkówki ludzkiego oka. Skupiajmy uwagę lub okulary mają filtr UV 400, jaki w 100% absorbuje światło. Taki filtr umożliwi całkowitą ochronę oczu. Informację jakie okulary są w niego zaopatrzone odnajdziesz w katalogu czy na stronie wytwórcy. Niejednokrotnie także na samych szkłach znajduje się naklejka świadcząca o filtrze UV.

Okulary fotochromowe

Wykorzystana soczewka zmienia własny poziom przyciemnienia czy oświetlenia zależnie od warunków powietrznych. Podczas mocnego światła soczewka jest przyciemniana, tymczasem podczas mniejszego światła lub również w trakcie deszczu, mgły, jazdy nocnej soczewka się rozjaśnia. Fotochrom jest kompletnym system wizualnym, niestety funkcjonuje z opóźnieniem i niejednokrotnie zawodzi w bardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, takich jak – intensywne światło, mgła, szarówka.

Jak dobrać soczewki w okularach?

Jednym spośród najistotniejszych aspektów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem, jest niewątpliwie soczewka okularów. Podczas jazdy na rowerze jesteśmy niezwykle narażeni na niebezpieczne światło słoneczne. Prócz kremu z filtrem UV, jaki zabezpieczy naszą skórę, potrzebujemy również okularów, jakie zadbają o własne oczy. Dzięki soczewkom z filtrem UV 400 światło ultrafioletowe UV-A nie sprawi nam ogromnej krzywdy, natomiast na dodatek nie będziemy musieli mrużyć oczu podczas jazdy. Prócz ochrony UV przed doborem okularów powinniśmy również zwrócić uwagę również na odmienne wartości szkieł, z jakich zostały one zrobione.

Wygląd natomiast wygoda

Inną ważną kwestią jest wygoda. Istotne jest to, aby okulary były odpowiednio dobrane do kształtu własnej twarzy. Dobór nie jest prostą rzeczą oraz przed zakupem należałoby je zmierzyć, by zobaczyć jak leżą na własnym nosie oraz twarzy. Nie ma nic bardziej frustrującego aniżeli zsuwające się czy skaczące na nosie oprawki w trakcie pokonywania każdej nierówności terenu. Wielu spośród nas z pewnością będzie szukało oprawek, jakie zwrócą na siebie uwagę i wyróżnią nas z rowerowego peletonu.