oczyszczanie twarzy

Zabiegi oczyszczające są niezastąpione w walce o zdrową, młodą i jędrną skórę. Co więcej, pozwalają efektywnie zadziałać substancjom leczniczym, odżywczym czy nawilżającym. Sprawdź, jaki zabieg będzie idealny dla Ciebie oraz dlaczego warto wykonywać oczyszczanie w gabinetach medycyny estetycznej.

Oczyszczanie twarzy stanowi podstawę skutecznej pielęgnacji. Bez tego brud, kurz, sebum lub zrogowaciały naskórek znacznie utrudni wchłanianie substancji odżywczych z kremu, serum czy masek. Co ważne, brak systematycznego złuszczania sprawi, że skóra w krótkim czasie poszarzeje i będzie się szybciej starzeć. Zaczną się również mocniej zarysowywać zmarszczki i pojawi się utrata jędrności. Ponadto zatkane ujścia gruczołów łojowych spowodują, że na twarzy coraz częściej będą gościć wypryski i krostki.

Oczyszczanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej – dlaczego warto?

W takim wypadku masz pewność, że obsługuje Cię specjalista z zakresu dermatologii. Posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, więc będzie mógł zaproponować kurację, dobraną do potrzeb i wymagań Twojej skóry. To ważne, bo nie każdy zabieg oczyszczający będzie odpowiedni dla cer wrażliwych, naczyniowych czy trądzikowych. Nieodpowiednio dobrana kuracja może nie przynieść zadowalających efektów, a wręcz pogorszyć jej stan lub wywołać nieprzyjemne stany zapalne bądź podrażnienia.

Warto zatem udać się do lekarza, który zaproponuje odpowiedni zabieg, a także zaleci właściwą domową pielęgnację. Dzięki holistycznemu podejściu uzyskasz zadowalające efekty, a Twoja skóra będzie piękna i zadbana.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to doskonały sposób na pozbycie się martwych komórek naskórka, oczyszczenie porów, odblokowanie ujść gruczołów łojowych, a także pobycie się kurzu, brudu czy nadmiaru sebum. Co ważne, jest to zabieg skuteczny, a przy tym niezwykle delikatny, dlatego mogą z niego korzystać osoby z cerą naczyniową, trądzikową i wrażliwą.

Nieinwazyjny przebieg zabiegu jest możliwy dzięki ultradźwiękom. W tym przypadku specjalista zwilża twarz wodą lub tonikiem, a następnie przykłada specjalną szpatułkę do twarzy. Ta, za sprawą drgań, wytwarza mikropęcherzyki, które pękając, usuwają z porów zrogowaciały naskórek. Zabieg pomaga dotlenić skórę, poprawia jej ukrwienie, koloryt, a także wspomaga procesy regeneracyjne. Dzięki temu cera staje się gładka i rozświetlona.

Aquapure

To zabieg łączący hydropeeling z aplikacją substancji aktywnych, który składa się z trzech etapów. Pierwszy to dogłębne oczyszczenie z martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń, przy pomocy peelingu wodnego. Kolejny polega na aplikacji odpowiednich substancji odżywczych, leczniczych lub nawilżających, adekwatnych do potrzeb i problemów skóry. Ostatnim etapem jest masaż, który pomaga wchłonąć się preparatom, a przy okazji zapewnia relaks.

Zabieg, dzięki różnym programom, docenią osoby, które zmagają się z trądzikiem i towarzyszącymi mu stanami zapalnymi (Sebum+), jak również klienci oczekujący odmłodzenia, redukcji zmarszczek czy ujędrnienia (Rejuve+).

Geneo+

Geneo+ to kolejny zabieg, który poza oczyszczaniem, złuszczeniem martwych komórek naskórka oraz odblokowaniem porów, dostarcza skórze wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Co więcej, dodatkowo świetnie dotlenia, dzięki czemu wspomaga procesy naprawcze i regeneracyjne.

Efekty Geneo+ są widoczne od razu po jego przeprowadzeniu, dlatego wielu pacjentów wykonuje go tuż przed ważną uroczystością. Zabieg polega na zastosowaniu żelu NeoRevive (wykazuje się działaniem odmładzającym) lub NeoBright (działa odżywczo i rozjaśniająco), a następnie specjalnej kapsułki (Capsugen), którą zakłada się na głowicę urządzenia zabiegowego. Następnie dochodzi do powstawania pęcherzyków powietrza, które zawierają dwutlenek węgla i pękając dostarczają skórze tlen. Mikrogranulki, które stopniowo uwalniane są z kapsułek, złuszczają naskórek i ułatwiają wchłanianie substancji odżywczych zawartych w żelu.