peruki

Decydując się na zakup peruki syntetycznej musisz pamiętać, że jej pielęgnacja znacząco się różni od pielęgnacji włosów naturalnych. Włókna syntetyczne wykorzystane do jej produkcji nie posiadają naturalnych łusek, które zapewniają włosom odpowiedni blask i wytrzymałość. Dlatego, aby móc dłużej cieszyć się piękną i lśniącą fryzurą musisz wiedzieć, w jaki sposób pielęgnować swoją perukę by ta mogła Ci służyć przez wiele lat.

Przede wszystkim nie przesadzaj

Jeśli przy zakupie pierwszej peruki czujesz ogromną potrzebę jej ciągłego czesania pamiętaj, że niekiedy mniej znaczy lepiej. Peruki nie wymagają codziennego czesania, tak jak włosy naturalne. Nie są poddawane ciągłej ekspozycji na różnego rodzaju czynniki mechaniczne, nie śpisz w niej, tym samym nie musisz codziennie jej szczotkować. Rób to wyłącznie wówczas, gdy zauważysz, że włosy się splątały. W ten sposób nie będziesz osłabiać mocowania, które mogłoby doprowadzić do wypadania włosów.

Stosuj wyłącznie odpowiednie narzędzia

Pozostając przy temacie czesania musisz wiedzieć, że do pielęgnacji peruki syntetycznej powinnaś stosować wyłącznie odpowiednich narzędzi. Wybierając grzebień powinnaś zwracać uwagę na szeroki rozstaw ząbków. Jeśli z kolei wolisz szczotkę zwróć uwagę na to by miała ona podwójne włosie.

Nigdy nie szczotkuj peruki syntetycznej, gdy ta jest mokra. Możesz w ten sposób doprowadzić do filcowania się włókien, przez co peruka nie będzie się nadawała do ponownego użycia.

Jak myć perukę?

W zależności od potrzeb, powinnaś raz na jakiś czas wyprać swoją perukę. W tym celu powinnaś zaopatrzyć się w specjalistyczny szampon, dedykowany do peruk syntetycznych.

Aby wyprać perukę wlej do miski około 2 litry letniej wody i dodaj 1 łyżkę szamponu. Następnie umieść perukę w wodzie i pozostaw na około 5 minut. Nie gnieć peruki ani jej nie szoruj. Pozwól działać szamponowi. Następnie wylej wodę i wlej nową, która pozwoli ci wypłukać szampon. Powtarzaj zabieg aż do całkowitego usunięcia szamponu. Przy ostatnim płukaniu dodaj do wody balsam do włosów syntetycznych. Pozwoli on dodatkowo zabezpieczyć włókna, gwarantując dłuższą żywotność peruki.

Po całkowitym wypłukaniu peruki, umieść ją na stojaku aż do całkowitego wyschnięcia.

Pamiętaj, że właściwa pielęgnacja peruk z włosów syntetycznych w dużym stopniu wpływa na to, jak długo będziesz mogła cieszyć się swoją peruką. Stosując kosmetyki niedostosowane do sztucznych włosów możesz osłabić ich kondycję, wskutek czego twoja peruka znacznie szybciej straci swój blask. Pielęgnując swoją perukę zgodnie z powyższą instrukcją będziesz mogła przez długi czas cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami, które zachwycą każdego. Wysokiej jakości peruki oraz dedykowane do nich kosmetyki możesz zakupić wchodząc na stronę https://hairly.pl/sklep/kat/peruk-syntetyczne/.