klinika medycyny estetycznej

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wykonanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wzrost świadomości społeczeństwa odnośnie możliwości korygowania niedoskonałości w wyglądzie sprawia, że kobiety, jak i mężczyźni odwiedzają salony urody. Problemem może być jednak cena zabiegów, która jest stosunkowo wysoka. Sprawdzamy, czy z okazji black friday możemy liczyć na promocje i rabaty.

Black friday czy black week?

Na początku warto zdać sobie sprawę, że tak naprawdę promocje z okazji black friday tradycyjnie obowiązują jedynie w ostatni piątek listopada. Wtedy też możemy zakupić wiele rzeczy, a także i usług w nieco niższych cenach. Tymczasem w Polsce już od kilku lat mówi się nie o black friday, a o black week czy nawet black November.

Sklepy oraz punkty usługowe oferują swoim klientom produkty w obniżonych cenach przez cały weekend, który rozpoczyna black friday bądź nawet przez cały miesiąc. Wszystko zależy tutaj od polityki danego przedsiębiorcy, który wyznacza rabaty i promocje. Black friday wchodzi niejako do polskiej tradycji, jednak wciąż nie jest to żaden obowiązkowy termin, w którym należy przecenić swoje produkty czy usługi.

Promocje w gabinetach medycyny estetycznej

Czy zatem klienci branży beauty, w tym gabinetów medycyny estetycznej, mają możliwość skorzystania z zabiegów w obniżonych cenach? Tutaj również wszystko zależy od danego salonu, choć warto zauważyć, że coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej angażuje się w akcję obniżek z okazji black friday. Z drugiej jednak strony rzadko możemy spotkać się z promocjami, które dotyczyłyby wszystkich zabiegów, jakie w danym gabinecie możemy wykonać.

Zazwyczaj promocja obejmuje kilka wybranych zabiegów, na przykład dotyczących ust bądź oczu. Czasami rabaty dotyczą najpopularniejszych zabiegów, na jakie decyduje się większość klientów — na przykład depilacji laserowej czy też wybielania zębów. Warto pamiętać, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej obejmują również stomatologię.

Na jakie rabaty możemy liczyć?

Warto mieć na uwadze, że z okazji black friday średnio możemy liczyć na rabaty rzędu 20-30 procent. Niektóre towary lub usługi bywają przecenione o połowę, lecz na promocje wyższego zwykle nie są oferowane klientom. Jak wygląda sytuacja w gabinetach medycyny estetycznej? Bardzo podobnie. Największe gabinety oferują promocje w zakresie właśnie 20 czy 30 procent. W przypadku droższych zabiegów pacjenci mogą otrzymać rabat w wysokości połowy ich ceny.

To samo dotyczy pakietów oferowanych przez salony medycyny estetycznej. Zaletą jest jednak fakt, iż promocje obowiązują nie tylko w black friday, ale często przez cały tydzień następujący po nim, a czasami nawet do połowy grudnia.

Dzięki temu pacjenci mogą skorzystać z tańszych zabiegów w dogodnym terminie, choć warto zauważyć, że specyfika gabinetów medycyny estetycznej niejako wymusza dłuższy okres obowiązywania promocji. Trudno bowiem byłoby lekarzom przyjąć wszystkich chętnych pacjentów w jednym dniu, czyli dokładnie w black friday.

klinikaArtykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl