higiena intymna mężczyzn

Męska higiena intymna to temat ważny, ale często pomijany. Znacznie więcej mówi się o higienie intymnej kobiet. Niewielu mężczyzn wie, że również dla nich opracowano specjalne kosmetyki dedykowane higienie intymnej. Jak prawidłowo je dobrać? Na co należy zwrócić uwagę, poszukując dobrego żelu do higieny intymnej męskiej?

Kosmetyki do męskiej higieny intymnej – czego używać?

Obecnie coraz mniej osób używa do mycia jedynie wody oraz mydła. Świadomość dbania o higienę rośnie, a wraz z nią dostęp do specjalnych, dedykowanych różnorodnym potrzebom kosmetyków. Nie inaczej jest z męską higieną intymną. Mycie okolic intymnych mydłem lub zapachowymi żelami pod prysznic może prowadzić do podrażnień oraz zaburzenia naturalnej bariery ochronnej. Aby odpowiednio o nią zadbać, do mycia okolic intymnych należy stosować specjalne kosmetyki.

Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych produktów dedykowanych męskiej higienie intymnej. Spośród tak dużej oferty trudno wybrać kosmetyk, który będzie się sprawdzał najlepiej. Czym zatem należy się kierować? Jakie produkty warto mieć swojej kosmetyczce?

Żel do higieny intymnej dla mężczyzn to podstawowy kosmetyk do męskiej higieny intymnej. Ma właściwości myjące i łagodzące. Należy używać go do mycia okolic intymnych. Żel do higieny intymnej zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i bakterii.  

Spray do higieny intymnej dla mężczyzn to kosmetyk, który spodoba się szczególnie tym z Was, którzy są wyjątkowo aktywni w ciągu dnia. Spray pozwala odświeżyć okolice intymne w sytuacjach, kiedy prysznic jest poza zasięgiem. Działa antypotowo i pozwala zniwelować nieświeży zapach. Sprawdza się szczególnie w podróży.

Kolejnym kosmetykiem, który powinien się znaleźć w męskiej kosmetyczce, jest antyperspirant do higieny intymnej. Sprawdza się szczególnie w wyjątkowo gorące dni. Antyperspirant reguluje proces pocenia i zapewnia komfortowe uczucie świeżości przez cały dzień.

Na co zwracać uwagę kupując żel do higieny intymnej?

Kupując żel do higieny intymnej dla mężczyzn, należy zwracać uwagę przede wszystkim na odczyn. Kosmetyk powinien mieć kwaśne pH. Prawidłowe pH stanowi barierę dla drobnoustrojów i chroni okolice intymne przed infekcjami.

W składzie tego kosmetyku powinny się znaleźć:

  • Kwas mlekowy – naturalna substancja antybakteryjna, niweluje ryzyko infekcji, wzmacnia odporność.
  • Alantoina – działa kojąco, łagodząco i przeciwzapalnie. Niweluje pieczenie, przyspiesza gojenie podrażnień.
  • D-panthenol – łagodzi podrażnienia, działa regenerująco oraz nawilżająco.

Jak mężczyzna powinien dbać o higienę intymną?

Oprócz doboru odpowiednich kosmetyków warto również przestrzegać innych zasad, które odpowiadają za prawidłową higienę miejsc intymnych.

  • Do mycia nie używaj gąbek ani myjek. Są siedliskiem bakterii, a ich struktura może podrażniać naskórek. Okolice intymne myj dłonią.
  • Do higieny intymnej używaj jedynie dedykowanych kosmetyków.
  • Zawsze dokładnie osuszaj okolice intymne, używając do tego celu osobnego ręcznika.

Więcej przydatnych artykułów znajdziesz na : https://4buddies.pl/