catering dietetyczny

Catering dietetyczny to często wybierany sposób odżywiania przez osoby chcące zrzucić nadmierne kilogramy. To także wyjście dla chcących się zdrowo odżywiać lub osób niemających czasu na pichcenie w kuchni. Sprawdź, czym jest catering dietetyczny i gdzie można go zamówić?

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to inaczej dieta pudełkowa, zamysł polegający na dostarczaniu gotowych zbilansowanych posiłków o odpowiedniej liczbie kalorii oraz zgodnie z obranych schematem odżywiania, czytaj diety.

Tego typu forma odżywiania nie wiąże się z robieniem zakupów oraz przyrządzaniem każdego dnia posiłków. Każda z osób, która zdecyduje się na catering dietetyczny, zamawiając na przykład w firmie cateringowej Light Catering wybraną przez siebie dietę pudełkową, ma więcej czasu na pracę lub wypoczynek. Dodatkowo może liczyć na oszczędności prądu, gazu i benzyny, ponieważ nie używa mediów do przyrządzania posiłków oraz nie musi jeździć po zakupy. Dieta pudełkowa to pełen komfort, gdzie posiłki dostarczane są pod same drzwi.

Kto powinien zdecydować się na dietę pudełkową?

Catering dietetyczny najczęściej wybierany jest przez osoby niemające czasu na przygotowanie posiłków oraz będące na diecie. Większość zdaje sobie sprawę, że opracowanie posiłków dietetycznych wiąże się z większym zaangażowaniem, wymaga to więcej pracy oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dieta nie powinna być nudna, jej posiłki winny być zróżnicowane, a tak właśnie jest w Light Catering, gdzie dbają o różne smaki, potrawy, tak by nie powtarzały się zbyt często. Każda dieta opracowana jest przez specjalistę dietetyka, nie ma więc możliwości pomyłki, złego wyliczenia kalorii, jak to się często dzieje, kiedy samodzielnie przygotowuje się posiłki dietetyczne.

Klienci chcący zmienić nawyki żywieniowe, pragnący zacząć odżywiać się zdrowo również mają możliwość wybrania diety dla siebie. Choćby dieta wegetariańska, czy wegetariańska bez ryb to nowa forma odżywienia, która także ma znaczący wpływ na obniżkę wagi.

Dieta pudełkowa bezglutenowa sposobem na smaczne i bezpieczne odżywianie

Diety pudełkowe to także propozycja dla osób zmagających się z chorobami i tak w Light Catering znajdziesz:

  • dietę bezglutenową;
  • dietę bez laktozy;
  • dietę bez glutenu i laktozy;
  • dietę o niskim indeksie glikemicznym (IG).

To ogromne wsparcie dla klientów zmagających się z alergią na gluten, laktozę, czy dla cukrzyków.

Początkowo catering dietetyczny może wydać się kosztowny, ale po przeliczeniu czasu na planowanie posiłków oraz jaki spędza się w kuchni, wychodzi na to, że dieta pudełkowa się opłaca i jest ogromnym wsparciem podczas odchudzania.