tatuaż

Tatuaże na palcach mogą być zarówno minimalistycznymi symbolami, jak i większymi i całościowymi projektami połączone z tatuażem na dłoni. Tak czy inaczej, tatuaż na wewnętrznej stronie palca, knykci lub paliczka wygląda bardzo nietypowo i przyciąga wzrok niemal każdego. Poniżej przedstawiamy wady i zalety tatuaży na tej części ciała oraz najpopularniejsze motywy wybierane na tatuaż na palcu.

Zalety i wady tatuażu na palcu

Tatuaż na palcu ma wiele zalet i wad. Po pierwsze, są one idealną ozdobą dłoni i sprawiają, że wygląda wyjątkowo i ciekawie. Dodatkowo, nawet najmniejsze wzory mogą mieć dla nas duże znaczenie. Mowa tutaj zwłaszcza o tatuażach napisach. Innym pomysłem na wyjątkową i symboliczną dziarę jest także wytatuowana obrączka.  Rozważmy jednak wady związane z posiadaniem tatuaży na palców. Skóra w tej części ciała jest regularnie wystawiona na światło słoneczne, wodę, czy czynniki mechaniczne,  co powoduje szybsze blaknięcie tatuaży. Ponadto tatuaż na palcach należy do tych bardziej bolesnych. Jednak mimo tych wad tego typu dziary zyskują coraz większą popularność.

Co można wytatuować na palcach: najlepsze pomysły na tatuaże

Pomimo niewielkiej powierzchni do wykonania tatuażu istnieje wiele wspaniałych pomysłów, które możesz wykorzystać, aby wyrazić swoją indywidualność. Przy wyborze wzoru należy jednak pamiętać, że skóra w tej okolicy jest delikatniejsza i cieńsza niż w innych częściach ciała. Ponadto jest ona stale narażona na działanie wielu czynników, więc wzór lub napisy mogą szybciej stracić atrakcyjny wygląd. Doświadczony tatuażysta pomoże jednak w dobraniu wzoru, który będzie trwalszy, a zarazem efektowny. Poznaj najpopularniejsze motywy tatuaże na palcach i dowiedz się, czym się charakteryzują

Tatuaże z wizerunkami zwierząt.
Na palcu wskazującym świetnie wygląda np. głowa lwa, tygrysa, ryby lub motyla. Jedną z posiadaczek takiego wzoru jest słynna brytyjska modelka Cara Delevingne.

Symbole.
Jednymi z najpopularniejszych tatuaży są różne symbole. Mogą to być chińskie znaki, gwiazdy, serce, diament i wiele innych. 

Kropki/ abstrakcja. 

Tatuaże kropki, zwłaszcza pod samym zakończeniem płytki paznokcia, to niezwykle popularny motyw. Według symboliki, kropki na kciuku oznaczają witalność, na palcu wskazującym – bogactwo, na palcu środkowym – siłę, na palcu serdecznym – emocje, a na palcu wskazującym – inteligencję.

Napisy.
Jeśli nie chcesz tworzyć skomplikowanych projektów, możesz po prostu zdecydować się na  tatuaż napisy. Mogą to być inicjały, ważna data, imię lub słowa takie jak “miłość”, “szczęście” czy “szacunek”.

Motywy florystyczne
Wszelkiego rodzaju kwiatki i listki są na szczycie popularności, zwłaszcza wśród młodych kobiet. Taki projekt jest opcją dla każdego, kto lubi minimalistyczne i delikatne wzory.

Znajdź inspirację na tatuaż na palcach

Jak widzisz, pomysłów na tatuaże na palcach jest wiele, a jedyne co cię ogranicza to twoja wyobraźnia. Możesz skorzystać z naszych propozycji lub zdecydować się na zupełnie odmienny i wyjątkowy wzór wprost dla twoich preferencji. Inspiruj się z INKsearch.co, platformą łączącą studia, artystów i miłośników tatuażu wyszukując mnóstwo pomysłów na tatuaże na palcach, a następnie zarezerwuj sesję tatuażu bezpośrednio z poziomu platformy.