Kraków

W przypadku wycieczek turystycznych do Krakowa obowiązkowym punktem programu jest Stare Miasto. Nic dziwnego – tylko w tej dzielnicy jest więcej zabytków i atrakcji turystycznych niż w wielu Polskich miejscowościach.

Stare Miasto jest ikona nie tylko Krakowa, ale także Polski. Jest to jeden z kierunków podróży także zagranicznych turystów, którzy pragną poznać nasz kraj. W pobliżu mamy mnóstwo pięknych miejsc i atrakcji – aż grzechem jest wymieniać bardzo pobieżnie tylko kilka z  nich. Kraków jest przesiąknięty zapachem wieków i epok. Co zatem warto zobaczyć na Starym Mieście?

Są to między innymi:

  • kościół mariacki – wraz z ołtarzem genialnego artysty Wita Stwosza,
  • sukiennice,
  • kościół franciszkanów konwentualnych – gotycka budowla z witrażem Boga Ojca autorstwa Stanisława Wyspiańskiego,
  • muzeum w podziemiach rynku – pokazujące w nowoczesny sposób historię miasta,
  • bramę floriańską – fragment średniowiecznych murów,
  • Wawel (on akurat jest położony nieopodal) – zamek królewski wraz z katedrą, gdzie koronowano królów Polski.

I wiele, wiele innych. Nie sposób poznać wszystkich zabytków jednego dnia. Warto przeznaczyć na zwiedzanie Krakowa nieco więcej czasu.

Nocleg na Starym Mieście?

Nocleg na Starym Mieście kojarzy nam się z drożyzną? Być może w wielu miejscach tak jest, jednak w Krakowie hostel Draggo oferuje naprawdę przystępne ceny w swojej lokalizacji. Znajdą tu dla siebie miejsce zarówno pojedynczy zwiedzający, pary, jak i grupy zorganizowane (grupy znajomych, klasy szkolne itp.).

Z czym się wiąże nocleg w Krakowie na Starym Mieście? Przede wszystkim mamy wszędzie blisko. Bez problemu możemy w każdej chwili zwiedzania pójść na chwilę do pokoju. Skoro wszędzie blisko, to oznacza, że nie tracimy czasu i pieniędzy na transport. Jeśli o nim mowa, to hostel Draggo znajduje się blisko przystanków komunikacji publicznej, a także dwa kilometry od dworca kolejowego i autobusowego. Ale Stare Miasto w Krakowie to nie tylko atrakcja w dzień…

Stare Miasto nie zasypia

W tej części Krakowa sen nie istnieje – to znaczy: istnieje tylko dla tych, którzy tego chcą. Wieczorem warto się przejść po klimatycznych krakowskich uliczkach i nabrać nieco w płuca specyficznego klimatu. Dla części osób dobrą propozycją będzie któraś z krakowskich knajpek – zwłaszcza w okresie letnim.

Jeśli potrzebujemy nieco więcej szaleństwa, to wieczór możemy spędzić w jednym z okolicznych klubów muzycznych. Wiele osób lubi pójść po prostu na dobrą imprezę. Z tego to powodu Kraków jest obierany jako cel podróży podczas wieczorów kawalerskich i panieńskich.

Słynne miejsca

Dla innych ciekawą alternatywą są wydarzenia kulturalne. Niektórzy obierają sobie za cel Kraków, tylko z powodu np. Piwnicy pod Baranami. Jest to legendarna knajpa obrosła historią tutejszego środowiska artystycznego (poza tym nawet w największy upał jest tam chłodno 😉 ). W każdą sobotę ma w niej miejsce występ kabaretu. Jeśli jednak nie zarezerwujemy wcześniej biletów, może nas czekać nie lada rozczarowanie. To miejsce jest tak oblegane, że wejściówek nie ma już na długo przed występem – szczególnie w najbardziej obleganych przez turystów miesiącach.

A nad ranem…

Kiedy już się zmęczymy, wrócimy na nocleg do hostelu. Nie będziemy mieli problemu z wejściem. W hotelu jedna karta dostępu uprawnia nas do wejścia w każde miejsce, do którego mamy uprawnienia. Możemy odpocząć w ciszy i spokoju, wykąpać się w swojej łazience i zasnąć w wygodnych łóżkach