Każdy kierowca poruszający się po ulicach dużych miast – zarówno na co dzień, jak i okazjonalnie – wie doskonale, jak uciążliwe może być parkowanie. Odnosi się to w szczególności do centrów dużych miast, gdzie na znalezienie miejsca postojowego trzeba przeznaczyć ok. 40 minut każdego dnia.
Problemy z parkowaniem – chleb powszedni w dużych miastach
Rosnąca z każdym rokiem liczba samochodów jeżdżących po polskich drogach powoduje różnego rodzaju trudności, których skutki odczuwają wszyscy użytkownicy ruchu – nie tylko osoby zmotoryzowane. Korki, duże natężenie ruchu i brak miejsc postojowych to już niestety codzienność – kierowcy muszą codziennie stawiać jej czoła. Z tego względu w dużych miastach wdrażane są rozmaite rozwiązania mające na celu rozładowanie zaistniałej sytuacji. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest podziemny parking. Poznań to jedna z najważniejszych w Polsce lokalizacji obsługiwanych przez Grupę Interparking, która w stolicy Wielkopolski udostępnia 540 miejsc postojowych na parkingu pod Placem Wolności.
Zalety podziemnych parkingów
W dużych miastach nie bez powodu powstaje coraz więcej podziemnych parkingów. Tego typu obiekty odznaczają się bowiem licznymi zaletami. Przede wszystkim nie ingerują w miejski krajobraz i pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni w dowolny sposób. Dzięki nowoczesnym materiałom i technologiom budowlanym można je wznosić nawet na terenach trudnych z geologicznego punktu widzenia. Nie muszą składać się wyłącznie z jednej kondygnacji, co przekłada się na zwiększenie liczby miejsc postojowych. W wielu przypadkach są w pełni zautomatyzowane, co dla kierowców jest sporym udogodnieniem.
Jak korzystać z podziemnego parkingu?
Korzystanie z podziemnego parkingu jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć odpowiedni obiekt i na stronie usługodawcy wypełnić formularz rezerwacyjny. Należy podać w nim termin i czas rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. Płatność także da się zrealizować online – chcąc zostawić auto na parkingu, trzeba okazać potwierdzenie rezerwacji.