rolety zewnętrzne na wymiar

Bardzo łatwo zauważymy, że w dzisiejszych czasach rolety zewnętrzne cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością i nie ma się czemu dziwić, ponieważ ten typ rolet ma naprawdę bardzo dużo zalet. Bez wątpienia rolety zewnętrzne na pewno docenimy, gdy świeci słońce, ponieważ zapewniają w naszych pomieszczenia przyjemny chłód. Natomiast podczas simy, dzięki nim znacznie zmniejszą się koszty związane z ogrzewaniem domu. Do tego rolety zewnętrzne chronią nas przed hałasem oraz utrudniają włamywaczom wejście do naszego domu. Jeżeli założenie rolet zewnętrznych nie przyjdzie nam do głowy podczas budowy domu, to nie musimy się niczym martwić, ponieważ rolety takie możemy zamontować również w już wykończonych budynkach. 

Co nam dają rolety zewnętrzne i czy warto się na nie zdecydować?

Jak już wspomniano wyżej, rolety zewnętrzne cieszą się ogromną popularnością, głownie ze względu na to że pozwalają w znacznym stopniu zmniejszyć straty ciepła w danym budynku, co jest rzeczą bardzo ważną zwłaszcza teraz, ponieważ koszty ogrzewania znacznie rosną. Pancerz rolet zewnętrznych, wykonany może być ze stali, PCV, z aluminium, Cyz też z drewna, ponieważ w całości wypełniony jest materiałem izolacyjnym, który najczęściej stanowi pianka poliuretanowa, w związku z czym mamy dodatkową przegrodę ciepła. Ponadto rolety zewnętrzne znacznie mniejszej wychładzające działanie wiatru. Pomiędzy oknem, natomiast roletą którą zaciągnęliśmy, tworzy się warstwa powietrza, a jej ruch jest znacznie ograniczony. Jednak ważne jest to, aby zaciągać rolety w zimne dni, kiedy nastaje zmierzch, jak również kiedy wychodzimy z domu. 

Jakie mamy rodzaje rolet zewnętrznych

W domach, które już stoją, możemy zdecydować się na założenie jednego z trzech rodzajów rolet zewnętrznych, a więc roletę elewacyjną, naokienną, bądź też nakładaną na okno. Zdecydowanie najczęściej możemy spotkać się z roletami elewacyjnej. Skrzynka tego typu rolety montowana jest do elewacji domu, stąd też wzięła się jej nazwę. Jest ona montowana tuż nad oknem, tymczasem prowadnice umieszcza się po bokach okiennej wnęki. Kasetę raka, możemy zamówić już pomalowaną na jeden z wielu kolorów, jakie znajdują się w palecie RAR, jak również możemy pomalować ją samodzielnie farbą elewacyjną, która pasuje do ściany. Roletę, zdecydowanie najłatwiej będzie nam przymocować do przegrody jedno lub trójwarstwowej i w takim wypadku, zdecydowanie powinny wystarczyć nam standardowe kołki montażowe. Montaż rolet zewnętrznych do ściany dwuwarstwowej, będzie już bardziej skomplikowany.