żywopłot

Nie ma nic prostszego niż przycinanie nierównych krzewów nożycami do żywopłotu. Są niedrogim urządzeniem, które sprawia, że ​​wszystko jest prostsze. Występuje w kilku różnych typach, takich jak elektryczny, gazowy i bezprzewodowy, możesz wybrać jeden w zależności od potrzeb.

Czy nożyce do żywopłotu są niebezpieczne? Cóż, tak Nożyce do żywopłotu są dość łatwiejsze w obsłudze, ale nie należy ignorować tego, że mogą spowodować poważne szkody, gdy nie są używane prawidłowo i bez środków ostrożności.

Może to spowodować poważne obrażenia dłoni, a także kilka ciężkich obrażeń. Dlatego bardzo ważne jest, aby skorzystać ze wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, o których wspomnieliśmy poniżej, aby uchronić się przed wszelkiego rodzaju problemami.

Kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z nożyc do żywopłotu

Zebraliśmy kilka z najlepszych praktycznych wskazówek, którym należy się bliżej przyjrzeć i których zawsze należy przestrzegać podczas korzystania z nożyc do żywopłotu. Obejmują one zarówno jak używać, jak i czego unikać.

Więc zacznijmy

Zanim zaczniesz

Zanim jeszcze zaczniesz przycinać żywopłot, powinieneś trochę wyczyścić obszar roboczy. Powinieneś wyczyścić resztki trawnika, węże ogrodowe i poszukać zabawek dla dzieci, które utknęły w krzaku, co może później spowodować problem. Powinieneś także usunąć martwe i luźne gałęzie z drogi, aby mieć lepszy widok na krzak i nie przeszkadzały Ci w tym. Przeszkody, takie jak zabawki i skały, są również niebezpieczne, jeśli się o nie potkniesz.

Konserwacja

Dobrze utrzymana maszyna to bezpieczniejsza maszyna. Zawsze utrzymuj nożyce do żywopłotu dobrej jakości i zadbane. Przed zakupem trymera upewnij się, że posiada obustronne ostrza oraz obrotowy uchwyt z kilkoma pozycjami, które ułatwiają cięcie pod różnymi kątami. Niezależnie od rodzaju trymera elektrycznego, bezprzewodowego czy spalinowego, utrzymuj go w dobrym stanie.

Noś sprzęt ochronny

Nie lekceważ tego. Podczas korzystania z nożyc do żywopłotu należy zawsze nosić wyposażenie ochronne. Wydaje się, że to przesada, ale jest więcej niż konieczne, niż myślisz.

Zestaw wyposażenia powinien zawierać:

Okulary ochronne – chronią oczy przed odrywającymi się małymi gałęziami. Czasami podczas przecinania żywopłotów małe gałęzie mogą latać i uderzać w oczy, powodując poważne obrażenia oczu.

Buty – zapewniają dobrą przyczepność do podłoża. Zawsze powinieneś nosić but, jeśli pracujesz w stanie mokrym. Mokra ziemia może spowodować poślizgnięcie się i obrażenia.

Pełne spodnie – nie zakładaj luźnych ubrań, ponieważ łatwiej je przeciąć. Podczas pracy z tego typu sprzętem zaleca się noszenie obcisłych ubrań, np. Dżinsów.

Długie rękawy – to samo dotyczy górnej części ciała, która jest bliżej nożyc do żywopłotu. Noś koszulę z długimi rękawami, więc nie spowoduje to zranienia dłoni.

Pamiętaj też, aby trzymać stopy, nogi i ręce z dala od zębów lub ostrzy, gdy trymer jest włączony.

Przeczytaj instrukcję

Zawsze przeczytaj całą instrukcję, zanim jeszcze włączysz nożyce do żywopłotu. To częsta wskazówka producenta, ponieważ kilku z nich, którzy zaczynają z niej korzystać bez przeczytania instrukcji, kończy się uszkodzeniem maszyny. Jeśli instrukcja nie jest dostępna, możesz po prostu zadzwonić do producenta i rzucić mu pytania, a on z przyjemnością Ci pomoże. Możesz również zajrzeć na forum internetowe, aby znaleźć idealne rozwiązanie swojego problemu.

Nie używaj ich w deszczową pogodę

Mokra pogoda jest wyjątkowo niebezpieczna, zwłaszcza gdy używasz elektrycznych nożyc do żywopłotu, takich jak nożyce do żywopłotu Gtech . Woda, która dostanie się do wnętrza nożyc do żywopłotu, może spowodować, że urządzenie przestanie działać, a czasami może spowodować porażenie prądem. Dlatego unikaj ich używania, nawet jeśli na zewnątrz jest niewielki deszcz.

Nie używaj ich samodzielnie

Niefortunne rzeczy mogą się zdarzyć w każdej chwili i powinien być ktoś, o kogo można się troszczyć. Wspomnieliśmy o kilku okolicznościach, gdzie i co może się wydarzyć podczas używania nożyc do żywopłotu. Zawsze miej na uwadze kogoś, kto stale Cię obserwuje, aby mógł Ci pomóc z pomocą. Dlatego zawsze miej oczy otwarte i nigdy nie pracuj sam.