kucharz

Profesjonalny kucharz doskonale wie, że w jego fachu istotne jest bezpieczeństwo i higiena pracy. Profesjonalnie dobrany strój odpowiada za bezpieczeństwo jak i za zachowanie komfortu pracy i swobody. Profesjonalny kucharz to nie tylko wysoka jakość potraw.

Profesjonalny strój kucharza

Wielu ludzi uważa, że strój kucharza służy tylko do wyróżnienia ich wizerunku i widoczności dla klientów. Jednak spełnia on wiele ważnych funkcji. Zaczynając od nakrycia głowy, każdy element ma znaczenie. Czapka kucharska jest najbardziej rzucającym się w oczy elementem. Dawniej wiązała się z nią symbolika, im większa, tym wyższy stopień umiejętności kucharza. Dzisiaj ma za zadanie wyróżnić szefa kuchni. Reszta kucharzy nosi czapkę ze względu zachowania maksymalnej higieny. Przede wszystkim mają zabezpieczyć przed dostaniem się włosów do posiłku w trakcie przygotowania. Jest też ze względów wygody, przytrzymuje fryzurę kucharza, dzięki temu nie włosy nie przeszkadzają podczas pracy. Czapki kucharskie są wykonane z materiałów wchłaniających wilgoć i oddychających. Stosowane czapki kucharskie tak zwane budyniówki są pozytywnie odbierane przez klientów, te czapki kojarzą się z bajkowymi postaciami kucharzy. Górna część stroju kucharza musi chronić przed poparzeniami, o które nie trudno pracując przy rozgrzanych płytach, pryskającym oleju i wrzącej wodzie. Ta część jest zrobiona z bawełny i poliestru, takie połączenie sprawia, że gorąca ciecz nie stanowi ryzyka poparzeń skóry. Dzięki temu odzież spełnia swoją funkcję i gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę pracy kucharza.

Jaki strój dla kucharza

Fartuchy kucharskie są dobierane w zależności od preferencji, wystroju i rodzaju lokalu. W przypadku cukierników lub pierza najlepiej sprawdzi się biały fartuch. Dzięki temu zabrudzenia nie będą widoczne, a strój zachowa estetyczny wygląd. Czerń i czerwień kojarzą się z wystrojem kuchni azjatyckiej, sprawdzą się także u kucharzy prywatnych, sieciowych i barów orientalnych. Istnieją również niestandardowe bluzy np. z jeansu, które różnią się od klasycznych nie tylko materiałem, ale i designem.

Fartuchy dla kucharzy

Fartuch kucharski to element ubioru kucharza, który spełnia ważną funkcję, chroni przed zabrudzeniem i zmoknięciem odzieży. W sklepie maroni.pl można znaleźć szeroką gamę fartuchów kucharskich dla mężczyzn jak i dla kobiet, dla profesjonalnego i dla domowego kucharza. Wykonany ze specjalnych materiałów gwarantuje wysoką jakość spełnienia swojego zadania.

Dodaj komentarz