krowy

Śruta sojowa, jest to pasza wysokobiałkowa, która obecnie jest naprawdę bardzo często wykorzystywana w żywieniu zwierząt hodowlanych. Bardzo ważne jest to, że ten właśnie artykuł cechuje się niezwykle wysokim poziomiem strawności. Śruta sojowa, jest zdecydowanie najbardziej wartościowym elementem, jeżeli chodzi o pasze dla zwierząt hodowlanych, ponieważ jest doskonałym źródłem białka. W jej składzie znajdziemy między innymi aminokwasy egzogenne, takie jak lizyna, czy też tryptofan, które bardzo dobrze wpływają zarówno na wzrost, jak również rozwój zwierząt. Co jeszcze musimy wiedzieć na temat śruty sojowej i kiedy powinniśmy ją stosować?

Jak powstaje poekstrakcyjna śruta sojowa?

Pasza występująca w formie poekstrakcyjnej śrutu sojowej, powstaje na skutek ekstrakcji oraz obróbki cieplnej obłuszczonych ziaren soi, które zawsze muszą być najdoskonalszej jakości. Jeżeli chodzi o żywienie zwierząt powołanych, to bez wątpienia śruta Aptrans, jest jedynym z najdoskonalszych źródeł dobrze przyswajalnego białka, jak również trypotofanu, czy też lizyny. W paszy znajdziemy jedynie nieznaczną ilość włókna surowego, jak również niewielkie antyżywieniowe składniki, co jest naprawdę bardzo ważne, szczególnie w wypadku hodowców, którzy bardzo dbają o odżywiania swoich zwierząt.

Odpowiednie żywienie zwierząt, wykorzystując do tego doskonałej jakości artykuły, jest szczególnie ważne, jeżeli chodzi o ich zdrowie. Zawsze, pożywienie dla zwierząt powinno być odpowiednio urozmaicone, uwzględniając przy tym wartości energetyczne, jak również białka, składniki mineralne, czy też witaminy, jakie są niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania. Wielu hodowców bydła, już po pierwszych tygodniach stosowania diet, która zawiera paszę ze śrutą sojową, zauważa znaczy przyrost masy zwierzęcia. Warto wiedzieć, że takie rozwiązanie jest naprawdę bardzo atrakcyjne dla hodowców, ponieważ ma to wpływ zarówno na poprawę zdrowia zwierząt, ale jest to również korzystne, jeżeli chodzi o aspekt finansowy. 

Dlaczego żywienie zwierząt śrutą sojową to dobre rozwiązanie?

Wielu hodowców podejmuje decyzję, aby wzbogacić dietę zwierząt śrutą sojową, ponieważ ma ona bardzo dobry skład, który korzystnie wpływa na zwierzę. Ponadto, śruta sojowa, jest to uniwersalna pasza, ponieważ doskonale sprawdzi się zarówno jeżeli chodzi o bydło, drób, czy też trzodę chlewną. Jej spożywanie nie tylko wzmacnia zdrowie, ale również ma wpływ na zwiększenie masy ciała. Ponadto, jeżeli będzie stosowana systematycznie, to dostarczy zwierzętom składników niezbędnych dla zdrowia. Śrutę sojową wysokiej jakości bez GMO można zamówić u producenta na stronie https://aptrans.pl/sruta-sojowa/.