okulary

Okulary przeciwsłoneczne nie tylko dodają uroku w letnich stylizacjach, ale przede wszystkim mają zapobiec oślepiającym promieniowaniem słonecznym. Właśnie dlatego trzeba zwrócić uwagę też na pewne parametry. Sprawdź, jakie!

Na co zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne?

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne powinny mieć powłokę antyrefleksyjną oraz filtr polaryzacyjny. Pierwsza z nich odpowiada za redukcję odbijanej ilości światła. Ma też praktyczne zastosowanie, bo zwiększa odporność na uszkodzenia. Jak sprawdzić, czy okulary mają polaryzację? Wystarczy, że założysz konkretny model i sprawdzisz, czy kolory są bardziej wyraziste i mają większy kontrast. Soczewki z filtrem polaryzacyjnym nie zakłamują rzeczywistego widoku. Właśnie dlatego sprawdzą się dla kierowców, osób, które jeżdżą na nartach zimą, a także urlopowiczów. Chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieniu UV-A i UV-B. Nowe okulary przeciwsłoneczne to dla Ciebie duży koszt? Pożyczka przez Internet pomoże Ci finansowo.

W każdym modelu okularów przeciwsłonecznych powinna być podana informacja, jaką moc ma filtr UV. Wartość 400 chroni przed promieniowaniem słonecznym w 100%.

Innymi parametrami jest filtr fotochromowy, który jest wskazany dla osób, które noszą okulary korekcyjne, a także znaczek CE. Oznacza on, że został zatwierdzony przez dyrektywy UE.

Wygląd okularów przeciwsłonecznych

Przejdźmy jednak do najważniejszej sprawy, czyli wyboru odpowiedniego kształtu okularów przeciwsłonecznych. Najlepiej będzie, kiedy Ty będziesz czuć się w danym modelu dobrze. Jeśli budżet nie pozwala Ci na inwestycję w dobrej jakości okulary, pożyczka przez Internet to idealne wsparcie. Jeśli jednak nie masz pojęcia, po jaki model sięgnąć, dopasuj go do swojej twarzy:

  • Do twarzy owalnej sprawdzą się naprawdę wszystkie modele okularów przeciwsłonecznych.
  • Okrągła twarz najlepiej wygląda, jeśli ma założone modele kwadratowe, prostokątne i tzw. “kocie oczy”. Wskazane są okulary o ostrych kształtach. Świetnie wyglądają też pilotki i wayfarery. Lepiej unikać tzw. lenonków, małych oprawek i okrągłych kształtów.
  • Do twarzy prostokątnej poleca się duże okulary, np. kwadratowe albo okrągłe. Dobrze wyglądają również wszelkie modele stylizowane na vintage.
  • Jeśli masz kwadratową twarz, zdecyduj się na łagodne kształty, owalne oprawki albo kocie oczy.
  • Twarz w kształcie serca (trójkątna) dobrze wygląda w okularach o kocich kształtach, owalnych albo z delikatnymi oprawkami. Można też zdecydować się na modele bez widocznych oprawek.