dziecko

Każdy rodzic z pewnością intuicyjnie wyczuwa, co tak naprawdę potrzebne jest jego dziecku. Zwykle jeszcze zanim niemowlę zawita do domu kompletują oni wszystkie niezbędne produkty i akcesoria, z których pociecha będzie mogła bezpiecznie korzystać i zapewnią jej odpowiednie warunki. Rodzice poszukując akcesoriów dla niemowlęcia zwykle wybierają produkty, najwyższej jakości, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, co jest gwarancją tego, że są one bezpieczne dla maluszka. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na otulacze bambusowe. Dlaczego nasza pociecha ich potrzebuje?

Otulacze bambusowe dla dzieci, zapewnią im poczucie bezpieczeństwa

Każde dziecko, zaraz po przyjeździe do szpitala do domu, musi szybko zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Nic bowiem nie jest wstanie zastąpić mu ciepłego i bezpiecznego brzuszka mamy, do którego tak mocno się już przyzwyczaiło. Niemniej jednak z pewnością pierwszy pobyt w łóżeczku może być dość trudnym przeżyciem. W tym momencie z pomocą przychodzą właśnie otulacza bambusowe. Dzięki temu, że szczelnie otulają one ciało dziecka, imitują one warunki, które znało ono jeszcze z czasu pobytu w brzuchu mamy. W ten sposób można więc zapewnić maluszkowi szczególnie ważne w pierwszych dniach poczucie bezpieczeństwa i ogromną wygodę.

Odpowiednia termoregulacja

Otulacze bambusowe dla dzieci mają niezwykłe właściwości termoregulacyjne. Tkanina bambusowa jest bowiem jedyna w swoim rodzaju i skutecznie wspomoże nie do końca rozwinięty jeszcze system termoregulacji niemowlęcia. W praktyce oznacza to tyle, że w upalne lato, będzie ona skutecznie chroniła dziecko przed przegrzaniem i zapewni mu przyjemny chłód. W zimę zaś otulacz bambusowy sprawi, że noworodek będzie miał zapewnioną optymalną temperaturę, a także komfort cieplny. Dzięki takiemu otulaczowi, będzie można więc zapewnić maluszkowi możliwie najlepsze warunki.

Rozwiązanie dla małych alergików

Tkanina bambusowa jest odpowiednia dla każdego dziecka, nawet tego, które boryka się z alergiami skórnymi i nie tylko. Otulacz bambusowy ma bowiem właściwości przeciwalergiczne i przeciwgrzybicze, więc zapewni dziecku najwyższe standardy higieniczne. Co więcej, będzie on niezwykle delikatny dla skóry dziecka, więc nie ma obawy o to, że po kontakcie dziecka z takim otulaczem, pojawią się wysypki lub inne reakcje alergiczne. Otulacze bambusowe są bezpieczne nawet dla maluszków, które są niezwykle wrażliwe. Dodatkowo roztocza na tej tkaninie praktycznie się nie osadzają, a także jest ona niezwykle łatwa w pielęgnacji.