tupety

Zagęszczanie włosów, diametralne zmiany fryzur czy zakrywanie ubytków włosów to bardzo popularne trendy. Popularność peruk oraz tupetów wzrasta z roku na rok nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Większa rzesza użytkowników chętniej sięga po tego typu rozwiązania, ponieważ konstrukcja produktów przyciąga bezpieczeństwem oraz prostotą użytkowania 

Rodzaje tupetów

Tupety tak jak i peruki dzieli się na dwie główne grupy: syntetyczne oraz naturalne. Pomimo że specjaliści zazwyczaj sugerują wybór tych drugich, również wyroby syntetyczne mają wielu zwolenników. Różnic, które na to wpływają, jest kilka. Tupety syntetyczne są lżejsze od wyrobów z naturalnymi włosami ludzkimi, co powoduje mniejszą wytrzymałość na odkształcenia. Tupety naturalne można poddawać obróbce termicznej oraz fachowej obsłudze fryzjerskiej. Z włosami syntetycznymi tylko niektórych marek można pozwolić sobie na podobne zabiegi. Większość produktów nie wykazuje odporności na działania suszarek oraz prostownic. Tupety syntetyczne są łatwiejsze w użytkowaniu. Po prostu wystarczy je założyć i fryzura już jest gotowa, włosy naturalne natomiast wymagają od użytkownika nieco pracy, by odpowiednio się prezentowały. 

Sposoby mocowania

Stosowane dziś rozwiązania technologiczne sprzyjają łatwości użytkowania. Nawet najbardziej oporny konsument będzie w stanie prawidłowo założyć tupet, nie dokonując przy tym uszkodzeń swoich włosów. Długie tupety i toppery clip in powinny zwrócić największą uwagę klientów. Clip in to technologia łatwej i nieinwazyjnej aplikacji włosów. W trakcie produkcji tupetu / toppera do czepka przymocowywane są specjalne spinki, które mocuje się do własnych włosów. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania każdy użytkownik zaskoczony będzie prostotą oraz trwałością mocowania. Poprzez odpowiednie przymocowanie tupetu z każdej strony głowy uzyskany efekt nowej fryzury powala i nie daje się odróżnić od naturalnego uczesania. 

Czepek, czyli baza włosów

Baza tupetu wykonywana jest z identyczną starannością co same włosy. Wszystko po to, aby użytkownik mógł korzystać z niezawodnego oraz bezpiecznego produktu. Same czepki wyposażone są dodatkowo w specjalnie skonstruowane ściągacze umożliwiające dopasowanie produktu do indywidualnych wymiarów głowy. Najczęstszym wyborem wśród producentów jest mikro siateczka imitująca ludzką skórę. Jest bardzo cienka oraz wytrzymała, tak aby wytrzymać ręczne przyszywanie włosów. Daje to komfort użytkowania poprzez swoją wytrzymałość oraz przewiewność.