szafa do przedpokoju

Komfortowe wyposażenie przedpokoju to nie tylko szafki, w których można schować buty, czapki czy szalki, ale także miejsce, gdzie możemy usiąść i spokojnie się ubrać. W przestronnych korytarzach można zastosować stołki czy stylizowane pufy. Problem natomiast powstaje we wnętrzach wąskich, w których oprócz standardowego wyposażenia chcemy zadbać o miejsce do odpoczynku. Rozwiązaniem jest szafa z siedziskiem, która odpowiednio zaprojektowana, sprawdzi się w każdym korytarzu.

Szafa na zamówienie

Zacznijmy od podstawowego i polecanego rozwiązania, jakim jest szafa wykonywana na zamówienie. Korzystając z usług profesjonalnego stolarza, w czym pomocna będzie szybka gotówka, możecie z łatwością zaprojektować meble takie, jakie najlepiej pasują do danego wnętrza. Nie ma w tej sytuacji znaczenia układ przedpokoju, jego szerokość czy przebiegające na ścianie instalacje techniczne.

Stolarz zaprojektuje zabudowę tak, aby idealnie dopasowała się do wymagań konkretnego pomieszczenia. Co więcej, ogromna różnorodność w zakresie materiałów, z jakich meble mogą być wykonane, sprawia, że bez trudu dopasujecie je do stylistyki wnętrza oraz własnego gustu. Siedzisko natomiast może być stałe bądź rozkładane, co znacznie ograniczy przestrzeń, jaką zajmie szafa w przedpokoju.

Gotowe rozwiązania

Oczywiście możliwe jest kupienie gotowych szaf z siedziskami, jakie spotkacie w wielu sklepach meblowych. Jest to z pewnością szybsze rozwiązanie niż wykonanie szafy na zamówienie. Gdzie sprawdzi się gotowy mebel? W każdym pomieszczeniu o standardowym kształcie oraz odpowiedniej wielkości. Tego rodzaju wyposażenie idealnie pasuje do przestronnego przedpokoju, w którym dowolnie możemy aranżować przestrzeń.

Znacznie trudniej natomiast będzie zmieścić gotową szafę we wspomnianych wcześniej wnętrzach o niespotykanym układzie. Gotowej szafy nie przerabiamy, dlatego kłopotliwe i nieopłacalne byłoby jej dostosowywanie do własnych potrzeb. Jeśli jednak przedpokój pozwala na jego wyposażenie w klasyczną szafę, z pomocą szybkiej gotówki, kupicie dowolny model, dopasowany do waszych oczekiwań.

Rodzaj siedziska

Skoro omówiliśmy już dwa najpopularniejsze rozwiązania w zakresie rodzaju mebli, warto poświęcić nieco więcej uwagi samemu siedzisku. W tej kwestii możliwości są niemal nieograniczone. Zacznijmy od standardowych rozwiązań, czyli siedzisk tapicerowanych. Decydując się na tę wersję, pamiętajcie o doborze materiału tak, aby z łatwością można było go wyczyścić. Świetnie sprawdzi się więc skóra, niewymagająca dodatkowej pielęgnacji.

Unikajcie natomiast materiałów delikatnych, które po jakimś czasie będą się przecierać i szybko stracą swa pierwotną estetykę. Można także wybrać klasyczne i trwałe rozwiązanie, jakim jest drewno. Siedzisko bez dodatkowych elementów tapicerowanych będzie nie tylko komfortowe, ale i bardzo praktyczne. Można pokusić się natomiast o zastosowanie dodatkowych, zdejmowanych poduszek, w których zakupie pomocna będzie szybka gotówka.