węgiel aktywny

Dawniej wszystkie staruszki we własnej domowej apteczce trzymały węgiel aktywny w formie czarnych tabletek. Przez wiele lat nie pamiętano o jego niezrównanych wartościach oraz znakomitej skuteczności, po to, by współcześnie ponownie zacząć podziwiać skuteczność aktywnego węgla, określanego także jako węgiel leczniczy bądź węgiel aktywowany.

Aktywny węgiel ma pozytywne dla organizmu działanie, a gdyby tak zsumować je ze swoimi dziennymi zwyczajami? Cóż z tego by mogło wyniknąć? O tym za chwilę. Wcześniej odkryjmy jakie właściwości ma węgiel aktywny, jakie jest jego zastosowanie i czemu warto go przyjmować?

Właściwości leczniczego węgla:

  • pomaga usunąć wzdęcia, niestrawność,
  • likwiduje biegunki oraz zatrucia pokarmowe,
  • likwiduje przebarwienia na zębach zauważalne najbardziej u osób pijących pokaźne ilości kawy bądź palących papierosy,
  • pomaga uporać się z zatruciami farmaceutykami i związkami chemicznymi,
  • wspomaga oczyszczanie układu poprzez likwidację toksyn,
  • minimalizuje podrażnienia skóry oraz przyspiesza leczenie się.
  • poprawia odcień skóry, zwłaszcza w przypadku skóry tłustej i pokrytej krostami.

Zastosowanie aktywnego węgla


Węgiel aktywny używany jest nagminnie w kosmetyce – wykorzystywany jest w maseczkach oczyszczających bądź przy zabiegu rozjaśniania zębów. Stanowi jednak szeroko rozumiane przeznaczenie w pokonywaniu różnych chorób układu żywnościowego. Aktywny węgiel przepisywany jest w przypadku eliminacji:

– biegunek – węgiel leczniczy posiada właściwości spajające, dzięki temu asymiluje toksyny i bakterie wywołujące biegunkę i wraz z nimi jest usuwany z organizmu. Zapełnia również powłoką obronną błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz strzeże ją przed niebezpiecznymi substancjami.

– zatruć pokarmowych – węgiel leczniczy spaja nie tylko bakterie i toksyny. Pomaga także wyzwolić układ pokarmowy od substancji chemicznych, jakimi został zatruty. Należy jednak wiedzieć, że węgiel aktywny powinien być zaaplikowany do jednej godziny od spożycia toksyny a jego ilość musi być chociaż dziesięć razy większa od porcji trucizny.

– nadwagi – aktywny węgiel wchłania podobnie kwasy tłuszczowe z posiłków oraz przeciwdziała ich wchłanianiu. Jednocześnie ułatwia uwolnić organizm od istniejących w nim toksyn, w związku z czym oddziałuje pozytywnie na usprawnienie procesów trawiennych.

Kawa z węglem aktywnym

Idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla entuzjastów kawy jest Easy Black Latte. Jest to wytworna kawa rozpuszczalna, mająca w składzie węgiel leczniczy, dzięki czemu bez odstępowania od swojego zwyczaju spożywania porannej kawy można wesprzeć trawienie, podając organizmowi wystarczającą dawkę aktywnego węgla, który wyeliminuje z niego chorobotwórcze substancje, odbuduje prawidłową pracę przewodu pokarmowego i nie dopuści, by kwasy tłuszczowe stały się przez niego wchłonięte. W związku z tym kawa gwarantuje organizmowi doskonały detoks, pokonując przy tym również wzdęcia i uczucie ciężkości.

Easy black latte

W składzie Easy Black Late odszukać również można olej MCT. Jest to olej, zawierający dobre dla organizmu średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie odkładają się jako tłuszcz, a są źródłem energii. Ponadto olej MCT wspiera proces termogenezy, inaczej zamiany tłuszczu w energię. Zaletą, którą podsuwa olej MCT jest również dłuższe uczucie napełnienia, dzięki czemu dłużej nie doznajemy głodu, a zatem spożywamy lżejsze porcje posiłków.