wnętrze samochodu

Każdy właściciel chce, aby jego samochód był czysty i zadbany. Istnieje wiele produktów, które pomagają nam utrzymać czystość w samochodzie. Najpopularniejsze z nich to szampony.

Różne produkty czyszczące do różnych nawierzchni

Szampony produkowane są z myślą do czyszczenia różnych powierzchni. Na przykład produkty tego typu sygnowane przez polską firmę ADBL służą do czyszczenia powierzchni gumowych, skórzanych i materiałowych. Wszystkie produkty są dostępne jako gotowy produkt lub koncentrat, który należy rozcieńczyć wodą (gorącą lub o dowolnej temperaturze). Oparte są na alkaliach i zawierają barwniki, aromaty i porofory. Produkty samochodowe mają neutralne pH, dzięki czemu nie uszkadzają skóry rąk. Szampon do mycia wymaga użycia pędzli i gąbek, którymi należy nałożyć kompozycję na powierzchnię i spłukać. Najczęściej służy do samooczyszczania samochodu. Szampon bezdotykowy nie wymaga użycia szmat ani gąbek. W zależności od pory roku należy wybrać szampon jednoskładnikowy (okres ciepły) lub dwuskładnikowy (okres zimny).

Najpopularniejsze szampony samochodowe mają doskonały stosunek jakości do ceny, łatwo się zmywają, powoli się zużywają, są skuteczne nawet w zimnej wodzie, objętość produktu w pojemniku jest wystarczająco duża, usuwają różne zabrudzenia, chronią farba z promieni UV i jednocześnie doskonale się spienia. Wybierając produkty do czyszczenia zwróć uwagę na następujące cechy produktu:

 • nie zawiera agresywnych składników psujących powłokę;
 • szybko się zmywa;
 • niezawodnie chroni przed temperaturami;
 • można rozcieńczać w wodzie o dowolnej temperaturze;
 • nie pozostawia smug i zacieków;
 • bezpieczny dla środowiska (kompozycja ulega biodegradacji).

Z reguły taki produkt dobrze się pieni, tworzy cienki film polimerowy i zapewnia długotrwały połysk. Samo sprzątanie samochodu zaczynamy od góry. Następnie przejdź do stref: sufit, tapicerka siedzeń (pokrowce), drzwi, podłoga, plastik. Każdy obszar jest czyszczony osobno, aby brud z sufitu nie rozmazywał się na siedzeniach i odwrotnie. Sufitu nie da się umyć proszkiem. Wgryzie się w tkaninę. Cząsteczki pudru pozostaną w tapicerce i żółkną. Ponadto pojawi się nieprzyjemny zapach, który nasila się w upale. Zobacz produkty do czyszczenia wnętrza samochodu: sklep.motogo.pl

To plastikowe części gromadzą kurz w kabinie pasażerskiej. Aby go usunąć, przetrzyj elementy lekko wilgotną, nie strzępiącą się ściereczką. Lub użyj specjalnego środka do czyszczenia plastiku na gąbce i wytrzyj nim części. Pamiętaj, że nadmiar płynu łatwo dostanie się do przycisków lub szczelin między elementami, co może spowodować awarie. Czyszczenie skórzanych siedzeń lub tapicerki ze sztucznej skóry jest stosunkowo łatwe o ile mamy odpowiednie produkty. Lekkie zabrudzenia można łatwo zmyć prostym roztworem mydła. W przypadku uporczywych plam potrzebujesz chemii samochodowej. Najważniejsze, aby nie używać twardych szczotek, które niszczą powierzchnie tapicerki. Na początek spryskaj siedzisko aerozolem, a następnie wcieraj gąbką lub pędzlem w tapicerkę. Brud zbiera się po 3-5 minutach wilgotną mikrofibrą.

Usunięcie plam jest łatwe za pomocą zwykłego mydła do naczyń lub mydła w płynie. Najważniejsze, aby nie pocierać zbyt mocno, aby nie zepsuć tapicerki. Upewnij się, że plama jest całkowicie sucha, aby brud nie rozmazywał się podczas czyszczenia. Zaschnięty brud usuń szczotką, a następnie weź środek czyszczący. Możesz również użyć specjalnego żelu do oczyszczenia z uporczywych zabrudzeń, takich jak olej, sadza itp.

TOP 5 produktów do czyszczenia wnętrza samochodu

Przygotowaliśmy listę rzeczy i narzędzi, które są przydatne do czyszczenia wnętrza samochodu:

 • odkurzacz;
 • szmatki, w tym. mikrofibra;
 • sztywna szczotka;
 • miękka gąbka;
 • środek do czyszczenia sufitów;
 • środek do czyszczenia plastiku;
 • środek do czyszczenia siedzeń (do skóry lub tkaniny);
 • odplamiacz / mydło / płyn do mycia naczyń / detergent do prania (do wnętrza tkanin);

Należy pamiętać, że charakter zanieczyszczeń może być dość złożony. Mogą tu występować zarówno zwykłe zabrudzenia i kurz, jak i plamy na tapicerce. Rozlany napój, elementy wykładziny poplamione olejem maszynowym – to wszystko złożone zanieczyszczenia, których nie da się wyczyścić bez użycia specjalnych środków czyszczących. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

 • powierz sprzątanie salonu profesjonalistom, czyli zabierz samochód do myjni;
 • sam wyczyść wnętrze samochodu.

Pamiętaj, że każdy materiał ma swoje własne cechy w zakresie pielęgnacji, podejścia i metod usuwania typowych i złożonych zanieczyszczeń, a także wymaga przestrzegania zaleceń producenta samochodu dotyczących stosowania niektórych chemikaliów samochodowych.