auto

Każdy kto będzie chciał zadbać o swój samochód powinien szukać takich rozwiązań, które będą charakteryzować się wysoką skutecznością a jednocześnie nie będą generowały wysokich kosztów. W ostatnich latach możemy mówić o coraz większym zainteresowaniu usługami auto detailingu. Okazuje się, że wielu właścicieli samochodów decyduje się po takie usługi sięgać zdając sobie sprawę z tego, że oddanie samochodu w ręce specjalistów to gwarancja, że będzie zadbane i właściwie zabezpieczone. W tym względzie szczególną rolę pełnią między innymi cieszące się dużą popularnością powłoki ceramiczne.

Czym są powłoki ceramiczne?

Powłoki ceramiczne do samochodu to specjalne chemiczne struktury, którymi pokrywany jest samochód i gwarantujące jego ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, które mogą powodować zniszczenie lakieru. Dzięki zastosowaniu powłoki ceramicznej można skutecznie chronić się przed powstaniem mikrorys i działaniem np promieni UV, które powodują blaknięcie lakieru. Powłoka ceramiczna sprawia, że właściwy lakier jest chroniony przed uszkodzeniami.

Trwałość ochrony wynikającej z powłoki ceramicznej

Zastosowanie powłoki ceramicznej może zapewnić nam ochronę, która będzie utrzymywać się przez określony czas. To właśnie w dużej mierze czas ochrony jest tym czynnikiem, który w głównej mierze powoduje zróżnicowanie wśród proponowanych powłok. I tak możemy mówić o powłoce, która będzie chronić rok, dwa lata, 5 a niekiedy nawet dziesięć lat. W zależności od tego jakie rozwiązanie będzie wybrane przez kupującego różna będzie również cena powłoki. Zróżnicowanie cenowe powłok ceramicznych sięgające widełek na poziomie 1000-3000 złotych to właśnie wynik tego, że czas ochrony po zastosowaniu powłok jest zróżnicowany.

Jaką powłokę ceramiczną wybierać?

To na jaką powłokę ceramiczną będzie decydował się inwestor w dużej mierze uzależnione będzie od jego indywidualnej decyzji. Warto jednak mieć na uwadze różne dostępne propozycje uwzględniając przy tym opinie specjalistów, którzy zajmują się takimi powłokami. Firmy, które odpowiadają za auto detailing mając duże doświadczenie będą w stanie zaproponować konkretnego producenta powłok. Poza tym wielu właścicieli na początek wybiera tańszą powłokę z krótszym okresem ochrony, by ewentualnie gdy system się sprawdzi sięgnąć po ochronę, która będzie utrzymywała się dłużej. Przy wyborze warto również sprawdzić czy powłoka ma również warstwę hydrofobową i będzie wykonana w taki sposób, że odpychać będzie cząsteczki wody, które spadać będą z lakieru.