auto detailing

Precyzyjne czyszczenie, polerowanie i zabezpieczenie lakieru woskiem czy warstwą, renowacja lamp, profesjonalne czyszczenie tapicerki, precyzyjne czyszczenie i konserwacja składników wyposażenia wraz z ozonowaniem układu klimatyzacji – to wszystko oraz także więcej składa się na auto detailing – mechanizm, dzięki któremu każdy pojazd może odzyskać własny dawny blask. Czy należałoby poddać własne cztery koła takiemu zabiegowi?

Czym jest auto detailing?

Pojęcie, jakie podczas pierwszego usłyszenia wydaje się czymś niezwykłym to nic innego jak wszechstronne zadbanie o własny pojazd. Chodzi tu o mechanizm oczyszczania, renowacji oraz pielęgnacji samochodu natomiast również niektórych jego składników. Istotne jest dbanie nie jedynie o zewnętrzną część auta, lecz także o jego wnętrze. Robi się je, by zwiększyć atuty estetyczne oraz praktyczne konkretnego samochodu. Pozwoli również na wydłużenie jego żywotności oraz zwiększenie ceny na rynku samochodowym.

Dla kogo jest auto detailing?

Auto detailing ma na celu doprowadzenie auta do doskonałego stanu wizualnego – wewnątrz oraz na zewnątrz (lakieru). Procesowi mogą zostać poddane auta nowe i używane, kilkoletnie. Już na pojazdach bezpośrednio z salonu obecne są czasem mikrozarysowania, jakie powstały np. w czasie przewozu. Usuwa się je oraz zabezpiecza warstwą sealantu oraz wosku. Z kolei składniki gumowe oraz plastikowe są dobrze konserwowane. W starszych pojazdach auto detailing obejmuje m.in. korektę warstwy lakierniczej, czyszczenie nadkoli, wnęk napędu, bagażnika, szyberdachu i wnętrza.

Auto detailing nowego pojazdu – czy należałoby?

Po prześledzeniu definicji auto detailingu i reguł jego prowadzenia, nasuwa się wniosek, iż tenże mechanizm nakierowany jest często na samochody, jakie mają już dość duży przebieg oraz co najmniej parę lat jeżdżą po drogach. Natomiast nie jest to do końca dobre twierdzenie. Auto detailing jest także dobrym zabezpieczeniem oczywistych plusów, jakie ma pojazd nowy, pochodzący bezpośrednio z salonu. Z pewnością, nie wszelkie etapy tego mechanizmu są do wykorzystania w nowych pojazdach, gdyż mycie, czyszczenie oraz polerowanie naturalnie w takich wypadkach nie mają za wielkiego sensu, lecz inne czynności jak najbardziej tak.

Ile kosztuje auto detailing?

Na cenę za auto detailing składa się mnóstwo elementów. Przede wszystkim na koszt usługi wpływają obszar wykonywanych usług, wielkość pojazdu i stan jego karoserii. Pokazowo, koszt czyszczenia lakieru w zależności od stopnia wyeliminowania usterek, w wypadku niewielkich pojazdów waha się pomiędzy 500 zł natomiast 900 zł, jednak w wypadku pojazdów średnich oraz dużych pomiędzy 600 zł natomiast 1200 zł. Cena za detailing wnętrz, we współzależności od usługi oraz wielkości samochodu waha się pomiędzy 80 zł natomiast 700 zł.