MICE - turystyka biznesowa

O tym, jak bardzo podróż służbowa potrafi być stresująca, wie każdy, kto choć raz organizował na własną rękę wyjazd biznesowy. Tony papierkowej roboty, godzin spędzonych na logistyce oraz stresu związanego z tym, czy wszystko pójdzie gładko i po myśli… Z pomocą przychodzi jednak turystyka biznesowa w wydaniu MICE. Poza standardowymi usługami, takimi jak organizacja imprezy firmowej, oferuje ona swoim klientom znacznie więcej. Dzięki niej pracowniczy event, czy wyjazd służbowy, stanie się czystą osobą. Wystarczy bowiem zlecić ich organizację profesjonalistom. Jakie są tego plusy?

Turystyka biznesowa – wygodne rozwiązanie dla właścicieli firm

Jest to szczególna forma turystyki, która skupia się na obszarze podróży odbywanych wyłącznie w celu zawodowym. Warunkiem koniecznym jest również to, by osoby odbywające taką podróż, korzystały z infrastruktury oraz usług turystycznych regionu, który odwiedzają. Poza celami biznesowymi dysponują one bowiem również i czasem wolnym, który mogą poświecić na poznawaniu zabytków oraz korzystania z atrakcji danego miejsca. Dzięki temu osoby te zyskują również pewną odskocznię od życia służbowego i mogą się w pożyteczny sposób zrelaksować. Turystyka biznesowa wyróżnia się także tym, że jej uczestnicy dysponują znacznie większymi środkami. Z tego też względu interesują ich usługi znacznie bardziej luksusowe oraz o podwyższonym standardzie. W efekcie ich potrzeby są nieco inne. Dlatego też w ciągu ostatnich lat turystyka biznesowa bardzo się rozwinęła. Musiała się bowiem dostosować do zmieniających się potrzeb klienta biznesowego.

Wyjazd biznesowy – czy to turystyka biznesowa?

turystyczne usługi biznesowe

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Różnica między nimi polega na tym, że pojęcie “podróż służbowa” zostało zdefiniowane prawnie – w art. 775 § 1 Kodeksu pracy. Zgodnie z jego zapisami ma ona charakter podróży tymczasowej, która wynika z wydanego przez pracodawcę polecenia. W związku z tym pracodawca jest również zobowiązany do uregulowania wszelkich kosztów podróży swojego pracownika. Aby ten jednak mógł starać się o zwrot pieniędzy, musi najpierw przedstawić przełożonemu niezbędną dokumentację. W praktyce oznacza to dla pracownika dopełnienia wielu formalności. Musi on również sam zająć się organizacją takiego wyjazdu. Ratunkiem mogą okazać się jednak usługi oferowane przez MICE, która zajmie się całą logistyką wyjazdu.

Turystyka biznesowa – jakie posiada zalety?

Korzystanie z takich usług ma wiele zalet. Sprzyjają one bowiem nie tylko budowaniu wizerunku firmy ale również i dobrych relacji pomiędzy jej pracownikami. Turystyka biznesowa ma także na celu pozyskiwanie nowych klientów oraz poszerzanie umiejętności zawodowych pracowników. Możliwości oferowane przez MICE odciążają również pracowników ze stresu, jaki związany jest z planowaniem podróży.

MICE – turystyka dla biznesu

MICE to wyjątkowa firma, która stworzyła produkt skierowany do osób wymagających, które cenią sobie komfort oraz wysoką jakość. Zajmuje się ona bowiem zarówno logistyką wyjazdów biznesowych, jak i planowaniem wyjazdów grupowych. Usługi te dzielą się na kilka modułów. Są to tzw.:

  • Meetings – wyjazdy takie jak spotkania biznesowe, kursy i różnego rodzaju szkolenia (np. barmańskie);
  • Incentive – do których zaliczane są imprezy integracyjne dla firm;
  • Conferences – imprezy, w skład których wchodzą wyjazdy na targi, konferencje, kongresy itp.;
  • Exhibitions – czyli udział w eventach, które mają na celu promowanie produktu i firm.

Więcej na temat oferty biznesowej MICE znajdziesz na ich oficjalnej stronie internetowej.