cena biura wirtualnego

Każdy przedsiębiorca, który chce założyć swoją własną działalność gospodarczą, ale nie ma fundusz na to, aby móc wynająć biuro, może zdecydować się na bardzo popularne od jakiegoś czasu rozwiązanie, jakim mianowicie jest wirtualne biuro. Jednakże, na samym początku warto właściwie wiedzieć, jak działają takie biura, czy jest to legalna i przede wszystkim, jaki jest koszt wirtualnego biura?

Czym są wirtualne biura?

Warto wiedzieć, że wirtualne biuro, to po prostu miejsce, gdzie przedsiębiorca może zarejestrować swoją własną działalność, ale jednocześnie to właśnie miejsce nie jest adresem, gdzie stale on przebywa. To właśnie rozwiązanie w naszym kraju funkcjonuje całkiem od niedawna, jednakże na zachodzie Europy wielu przedsiębiorców, już od wielu lat korzysta właśnie z takiego rozwiązania. Wiele osób zadaje sobie stale pytaniem czy właściwie taka właśnie działalność jest legalna? Jednakże nie musimy się martwić, ponieważ korzystanie z usług wirtualnego biura nie zostało zabronione przez przepisy, zarówno w Polsce, jak również w innych krajach. Cały fenomen tego typu działalności sprowadza się do tego, że klienci doskonale znają adres takiego biura i wiążą je z daną firmą, dlatego też tam kierują wszelką korespondencję. Spotkania biznesowe, również głównie odbywają się pod danym adresem. 

Co mogą zaoferować wirtualne biura?

Chyba każdy zdążył już zauważyć, że obecnie wirtualne biura są coraz popularniejsze. Wynika to z tego, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną, ponieważ jest to dla nich wygodniejsze rozwiązanie. Jakie właściwie zalety wiążą się z korzystaniem z usług wirtualnego biura? Przede wszystkim, dzięki niemu przedsiębiorca może zarejestrować swoją działalność gospodarczą pod adresem, gdzie dane biuro się znajduje. Co za tym idzie, lokalizacją firmy może być bardzo prestiżowa dzielnica, czy też miasto, gdzie praca Urzędu Skarbowego jest oceniana bardzo wysoko, co jest ogromnym atutem. Ponadto, będzie to również doskonałe rozwiązanie, jeżeli przedsiębiorca nie dysponuje swoim lokalem, a nie chce rejestrować działalności pod adresem domowym. Do tego, cała korespondencja jest kierowana na adres wirtualnego biura, gdzie jego pracownicy ją skanują i następnie wysyłają do przedsiębiorcy. Ponadto, możemy pracownikom takiego miejsca powierzyć odbieranie telefonów, obsługiwanie maila i tym podobne rzeczy, które są niezbędne do funkcjonowania każdej firmy. Niektóre wirtualne biura, także udostępniają swoim klientom sale konferencyjne, czy też przestrzenie coworkingowe.