ślub

Zawód wedding plannera rozpowszechnił się w naszym kraju w ostatnich latach i coraz więcej par młodych korzysta z usług firm z tego sektora. Ślub i wesele są zbyt dużym wyzwaniem organizacyjnym, aby pozostawić je przypadkowi. Lepiej zdać się na profesjonalistów, którzy zadbają o to, by ceremonia ślubna i impreza weselna były zaplanowane z dbałością o każdy detal. Jakie są zalety agencji ślubnej i co wchodzi w zakres jej obowiązków?

Organizacja wesela z konsultantem ślubnym

Profesjonalna agencja ślubna ma szeroki wachlarz usług, które kompleksowo odpowiadają na potrzeby par młodych. Dobry wedding planner jest w stanie przejąć od narzeczonych większą część zadań związanych z planowaniem tego wyjątkowego dnia. Zakres obowiązków agencji ślubnej ustalany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb państwa młodych, ale zwykle dotyczy on przede wszystkim:

  • wynajęcia sali weselnej i zadbania o jej profesjonalną oprawę
  • zajęcia się dekoracją kościoła, w którym odbywać się będzie ceremonia ślubna
  • wynajęcia podwykonawców, w tym fotografa, kamerzysty, zespołu muzycznego i wodzireja
  • kontaktowania się z pozostałymi podmiotami, które będą brały udział w przedsięwzięciu

Agencji ślubnej można też zlecić zajęcie się projektem zaproszeń ślubnych i pozostałych materiałów graficznych, jak również zarezerwowanie noclegów dla gości oraz zorganizowanie transportu dla weselników.

Zatrudnienie agencji ślubnej – kiedy warto to zrobić?

Jest wiele przypadków, w których firma organizująca wesela może znacząco ułatwić planowanie uroczystości. Dotyczy to zwłaszcza zapracowanych par, które nie mają czasu ani doświadczenia organizacyjnego, potrzebnego do zadbania o prawidłowy przebieg imprezy. Agencja ślubna jest przydatna również dla par mieszkających za granicą, które przyjeżdżają do Polski jedynie na kilka dni i nie są w stanie samodzielnie dopilnować kwestii przygotowań do uroczystości. Wedding planner przydaje się też wtedy, gdy planowane wesele ma być bardzo dużą imprezą, w której udział weźmie kilkaset osób. Aby zagwarantować sobie gładki przebieg całego przedsięwzięcia, warto postawić na usługi profesjonalistów.

Gdzie szukać doświadczonego wedding plannera?

Dobrym pomysłem jest wynajęcie konsultanta ślubnego z polecenia zaufanej osoby – wówczas można uzyskać wiarygodną opinię na temat danej firmy i tego, jak sprawdziła się w organizacji tego typu imprezy. W sytuacji, gdy nikt znajomy nie jest w stanie polecić sprawdzonej agencji ślubnej, najlepiej szukać dobrego wedding plannera przez Internet. W ten sposób łatwo zweryfikować kompetencje konsultanta – opinie dotychczasowych klientów świadczą o jego renomie i skuteczności, co znacznie ułatwia podjęcie właściwej decyzji.