tornister dla dziewczynki

Wybór tornistra to kwestia zdrowia, bezpieczeństwa oraz wygody ucznia. W tym tekście skupimy się na tornistrach dla dziewczynek.

Jaki powinien być tornister dla dziewczynki?

Tornister ma kształt pionowego prostokąta ze sztywną ramą. Bez względu na to, co znajduje się w plecaku, 10 podręczników czy jeden ołówek, zachowuje ten sam kształt. Ta konstrukcja równomiernie rozkłada obciążenie na plecy. Zapobiega to skrzywieniu kręgosłupa podczas noszenia ciężkiej torby. Tornistry polecane są przez specjalistów dla młodszych uczniów. W przeciwieństwie do tornistra – plecak nie ma sztywnego, stałego kształtu i można go złożyć. Ta opcja jest odpowiednia dla gimnazjum lub liceum, gdy kręgosłup się już ukształtował. Lekarze – ortopedzi zalecają go tylko uczniom klas 5-6 i starszych.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę nie projekt i koszt tornistra, ale jego bezpieczeństwo dla zdrowia dziecka. Materiały, z których wykonane są tornistry dla dziewczynek, nie mogą być toksyczne. Silny chemiczny zapach wydobywający się z plecaka może z czasem zniknąć, ale nie powinieneś ryzykować zdrowia dziecka. Zwróć uwagę na trwałość pasków i materiału. Warunkiem koniecznym dla tornistrów w przypadku uczniów szkół podstawowych jest obecność elementów odblaskowych na powierzchni akcesoriów. Świecące w ciemności detale plecaka lub teczki sprawią, że dziecko będzie bardziej widoczne dla kierowców. Zobacz modne tornistry dla dziewczynek na: https://nos-to.pl/kategoria-produktu/tornistry/tornistry-dla-dziewczynek/.

Zwróć także uwagę na praktyczność materiału i jego trwałość. Nowoczesne plecaki wykonane są z różnych materiałów: od bawełny i skóry naturalnej po ekoskórę i materiały syntetyczne (poliester, nylon itp.). Torby szkolne i plecaki wykonane z wytrzymałego, wodoodpornego nylonu i można je prać w pralce.

Przejdźmy teraz do pasków. Przede wszystkim powinny być na tyle szerokie, aby nie wbijały się w ramiona uczennicy. Ramiączka powinny mieć co najmniej 4-5 cm szerokości, dodatkowo powinny być regulowane, aby można było dopasować je do długości do wzrostu i budowy dziecka. Na plecaku pożądana jest dodatkowa smycz przednia do bezpiecznego mocowania. Waga tornistra nie powinna w idealnym przypadku przekraczać 1,2 kg. W klasach podstawowych dzieci muszą nosić ze sobą dużo podręczników, więc wagę należy ograniczyć do minimum. Należy również zwrócić uwagę na funkcjonalność. Powinno być tam wystarczająco dużo wieloformatowych przegródek i kieszeni, aby dziecko mogło wygodnie układać zeszyty, podręczniki, piórnik, lunchbox, butelkę wody, a także inne szkolne artykuły papiernicze i osobiste.

Kolor tornistra nie ma znaczenia

Liczy się również środek. Znaczenie wewnętrznych przegródek sprowadza się nie tylko do wygody rozłożenia przedmiotów i utrzymaniu porządku, ale także na tym, aby nie ślizgały się one we wnętrzu plecaka i nie zakłócały równowagi. Wskazane jest, aby mieć dużą tylną kieszeń, która utrzyma ciężkie podręczniki lub zeszyty z tyłu i zapobiegnie przesuwaniu się środka ciężkości.

Materiał, z którego wykonany jest plecak, powinien być lekki, wodoodporny, wytrzymały, ponieważ dzieci rzucają tornistry na podłogę, na ziemię, siadają na nich. Dobrze sprawdzają się tkaniny syntetyczne, takie jak nylon lub poliester. Aby tornister wytrzymał cały rok szkolny, jego spód musi być wytrzymały, wodoodporny i zmywalny. Istnieją modele plecaków z nogami – taki plecak można postawić w dowolnym miejscu bez obawy o zużycie materiału.

Sprawdź również szwy produktu – powinny być mocne, przetworzone, bez wystających nici i włókien. Z okuć lepszym rozwiązaniem będzie zamek błyskawiczny niż rzep. Jest trwalszy. Obecność kieszeni na plecaku to kwestia gustu i preferencji. Jeśli dziecko lubi dużą ilość kieszonek, ważne jest, aby rzeczy były równomiernie rozmieszczone, aby nie zakłócić równowagi. Waga pustego plecaka to nie więcej niż 700 g dla szkoły podstawowej, nie więcej niż 1 kg dla klas średnich. Waga wypełnionego plecaka to nie więcej niż 10% wagi dziecka (1/10).

Cena plecaka zależy od jakości konstrukcji i materiałów do produkcji. Jednak nie ma sensu przepłacać za markę. Najważniejszą rzeczą jest dopilnowanie, aby plecak był ergonomiczny i miał niską wagę. Jednocześnie styl, design i kolor są dla dziecka często bardzo ważne, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego preferencje i upewnić się, że dziecku naprawdę podoba się plecak, z którego będzie korzystała przez cały rok.