tapicerka samochodowa

Coraz więcej trafia do nas klientów z myśleniem, ale po co mam zabezpieczać tapicerkę w aucie? Samochód przecież dopiero co wyjechał z salonu. No i właśnie, tutaj na wstępie chcemy powiedzieć, że jeżdżenie kilka, kilkanaście miesięcy z tapicerką, która nie została zaimpregnowana – może w ostateczności naruszyć jej kondycję oraz jakość.

Dlaczego zabezpieczenie tapicerki jest tak ważne?

Otóż jeśli już na samym początku zaimpregnujemy i właściwie zakonserwujemy tapicerkę skórzaną, to zabrudzenia, które zwykle na niej się gromadzą, w takim przypadku natrafią na barierę ochronną. Dzięki temu kurz i różnego rodzaju pyłki nie będą do niej się „przyklejać”. Im wcześniej zastosujesz działania profilaktyczne, tym dłużej będziesz cieszyć się jakością swojego wnętrza.

Tapicerka skórzana i system Ottimo

W studiu auto detailingowym SpaCar z siedzibą w Tarnowskich Górach, stosuje się kosmetyki firmy Ottimo. Od 20 lat wykonujemy usługę impregnacji, konserwacji i naprawy tapicerki skórzanej. Produkty firmy Ottimo charakteryzują się doskonałymi właściwościami zabezpieczającymi, jak i czyszczącymi. Ich główną zaletą jest fakt, że nie naruszają wierzchniej warstwy chroniącej skórę. Ich zadaniem jest usuwanie tylko i wyłącznie samych zabrudzeń. Ważną zaletą tych kosmetyków jest też, to że nie naruszają one połysku tapicerki, pozostawiają ją w takiej kondycji, w jakiej została wyprodukowana.

W praktyce najczęściej stosujemy Ottimo Hydroguard. Ten preparat spowalnia proces starzenia się tapicerki skórzanej. Ma kremową konsystencję, a do tego został opracowany na bazie wody i bardzo dobrze się rozprowadza po skórze. Ile razy zdarzyło Ci się rozlać wodę lub inną płynną substancję? Dzięki zabezpieczeniu tapicerki, możemy skutecznie zmyć rozlany preparat, bez pozostawienia jakichkolwiek plam. Technologia hydroguard to również spowolnienie procesu płowienia koloru skóry.

Dłużej chyba nie musimy Cię przekonywać, że tapicerka skórzana to bardzo delikatny materiał wnętrza naszego samochodu. Zadbaj o ten element już od początku, żebyś mógł się jak najdłużej cieszyć jakością i kolorem.