panele winylowe

Panele winylowe to bardzo ciekawy produkt, który nie zawsze był dobrze doceniany. Może to być kojarzone z występowaniem ich w zniszczonych biurach czy budynkach. Nieodpowiednio przyklejone czy niedbale eksploatowane nie wyglądały najkorzystniej. Jednak wraz z biegiem czasu rzeczy się trochę zmieniły – zaczęto projektować wyższej jakości panele winylowe z ochronnymi warstwami hydrofobowymi sprawiając, że mogą nie tylko cieszyć oko ale i być wytrzymałe na lata. To bardzo dobry produkt, który dzięki swojemu materiałowi jakim jest PCV wyprzedza podłogi drewniane czy różnego rodzaju panele. Niejednokrotnie zdarza się, że klienci nie chcą kupować paneli ze względu na ich podatność na zarysowania. Jednak te najnowocześniejsze są wyposażone w specjalne technologie i innowacje jak warstwa lakieru chroniące je przed uszkodzeniami.

Zmiana na lepsze

Gdy w domu dochodzi do sytuacji w której decyduje się o zmianie podłogi należy ten proces bardzo dokładnie przemyśleć. Dobry research nigdy nie zaszkodził, a przecież taka sytuacja będzie stanowić diametralną różnicę w wystroju pomieszczenia. Najlepiej wybrać tą łączącą ze sobą wytrzymałość, jakość i wygląd – podłoga winylowa może okazać się tutaj strzałem w dziesiątkę. Panele winylowe zostały stworzone tak, aby zapewnić też wygodę w wyżej wspomnianych pomieszczeniach biurowych i przemysłowych. Dlatego też, aby wybrać te idealne dla swoich potrzeb określono trzy klasy ich funkcjonalności.

-Klasa 2 – jest przeznaczona dla mieszkań przechodnich. Można w niej rozróżnić trzy podklasy od 21 do 23. Określają one rosnąco eksploatacje na ruch; od najmniejszego natężenia do największego

-Klasa 3 – tak zwana klasa komercyjna wykorzystywana najczęściej do wystroju pomieszczeń biurowych. Występuje w podklasach od 31 do 33; podobnie jak wyżej

-Klasa 4 – należy do budynków przemysłowych w których panuje spory ruch.

Dzięki takiej klasyfikacji każda osoba może dokładnie prześledzić swoje potrzeby i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie model.

Najważniejsze zalety podłóg winylowych Quick step

Podłogi winylowe posiadają wiele atutów. Jednym z najważniejszych będzie przede wszystkim bardzo atrakcyjna cena. Nie każdy może sobie pozwolić na podłogi z litych desek drewnianych czy ekskluzywne panele. Panele winylowe będą w takiej sytuacji idealne. Dodatkowo są zbudowane z elastycznego materiału PCV który nie posiada w swojej budowie celulozy przez co nie nasiąka wodą dając wysoki poziom wodoodporności. Nie da się również zapomnieć o fakcie wygłuszenia – są bardzo ciche i przez to wygodne.