remont

Przed Tobą remont domu lub mieszkania. Doskonale zdajesz sobie sprawę, że powstanie wówczas cała masa przeróżnych śmieci, z którymi trzeba będzie coś zrobić. Czasy, kiedy odpady trafiały do wykopanej dziury, gdzieś pośrodku niczego, dawno już minęły (i całe szczęście!). Wiesz o tym, że aby pozbyć się odpadów, wystarczy zamówić odpowiednią usługę. Co jednak dalej, jak to działa? Śmieci przecież tak po prostu nie znikają. To nie jest tak, że leżą gdzieś na jakiejś wielkiej górze (a przynajmniej nie wszystkie).

Krok pierwszy. Znalezienie firmy.

W Poznaniu i okolicach będzie to pewnie Skip Recykling. Firma https://skip-recycling.pl/kontenery-na-gruz-poznan.html, która ma w swojej ofercie wiele różnorodnych usług, m.in. wywóz gruzu i innych odpadów w kontenerach. Do dyspozycji klienta jest kilka rozmiarów o różnych pojemnościach. Najmniejszy to 1,7 m3. Największy zaś oferuje objętość równą 33 m3. To już bardzo dużo. Firma realizuje usługę od początku do końca. Wygląda to tak. Klient zamawia odpowiedni pojemnik. Kierowca podstawia kontener na wskazaną lokalizację i zostawia go tam. Kiedy śmieci są załadowane, firma odbiera odpady. i tu pojawia się kilka dalszych możliwości. Wszystko zależy od tego, jaki to rodzaj odpadów. Gruz prawdopodobnie trafi do kruszarni, gdzie przerobiony zostanie na materiał używany później np. do utwardzania powierzchni dróg itp. Odpady ogrodowe, takie jak gałęzie, trawa trafią do kompostowni w zakładzie utylizacyjnym. Tam ulegną biodegradacji. Gabaryty (meble, boazerie, płyty wiórowe) zostaną przetworzone i wykorzystane ponownie. Inne bardziej problematyczne odpady, zostaną posegregowane i zutylizowane w odpowiedni dla siebie sposób.

Co ze styropianem?

Jest to jeden z tych śmieci, które sprawiają najwięcej kłopotów. Z reguły większość firm omija je szerokim łukiem. Skip Recykling jako jedna z nielicznych, odbiera od klientów tego typu odpady, po czym wiezie je na specjalne składowisko w zakładzie utylizacyjnym, bądź do którejś z firm, zajmującej się utylizacją odpadów tej kategorii. Można więc śmiało się z nimi skontaktować, by pozbyć się problemu.

Jak pozbyć się ziemi?

W tym przypadku znów ujawnia się wszechstronność i kompleksowość funkcjonowania firmy Skip Recykling. Podstawią klientowi specjalny kontener (będzie to jeden z mniejszych, gdyż ziemia jest bardzo ciężka, w stosunku do swojej objętości) i odbiorą go, gdy będzie załadowany. Ziemia u jednych jest odpadem, u innych to element pożądany. Po przesianiu lub przeprowadzeniu dodatkowych procesów będzie wykorzystana w innej formie, w innym miejscu, w innym czasie. Jak wiemy, w przyrodzie nic się nie marnuje.