waporyzacja

Jeżeli chodzi o działanie urządzenia, jakim jest waporyzator, to jest ono naprawdę bardzo proste, a opiera się na kilku kluczowych zasadach fizyki. Przede wszystkim waporyzator jest urządzeniem, które ma na celu podgrzanie suszu. Możemy wyróżnić kilka wariantów waporyzatorów, które różnią się od siebie na przykład wyglądem zewnętrznym, pojemnością, sposobem pracy, czy też temperaturą pracy. Najważniejsze jest jednakże to, że urządzenie to sprawia, że jesteśmy w stanie uzyskać pełnię smaku ziół, a jednocześnie zmniejszyć substancje, które mogą negatywnie działać na nasz organizm. 

Waporyzator kondukcyjny i konwekcyjny – poznaj różnice

Możemy wyróżnić dwa rodzaje waporyzatorów, a mianowicie mamy urządzenia konwekcyjne, kondukcyjne oraz hybrydy, które stanowią połączenie obu modeli. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie wapory zatory kondycyjne, których sposób działania opiera się na bezpośrednim kontakcie ziół z podgrzewaną wodą, co możemy porównać do położenia wysuszonych ziół na gorący blat tradycyjnego pieca. Z drugiej strony mamy waporyzatory konwekcyjne, które działają całkowicie inaczej. Tego typu waporyzator tworzy gorący strumień powietrza, który tłoczony jest przez zioła, przez co dochodzi do wzrostu temperatury i uwalniania smaku oraz substancji aktywnych. Jeżeli chodzi o model hybrydowy, to tutaj znajdziemy zarówno gorącą powierzchnię, która ma styczność z suszem, jak również podgrzewane powietrze,

Dlaczego warto mielić zioła? 

Wiele osób, które obecnie korzysta z dobrodziejstwa jakie daje waporyzacja, nie mieli ziół przed ich wykorzystaniem, a nie powinno się pomijać tej czynności. Jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ zioła, które wykorzystywane są do waporyzacji, jeżeli będą dobrze zmielone w odpowiednio wybranym młynku, to jeszcze lepiej będą uwalniały swój aromat. Dzięki temu doznania, które będziemy czerpać z inhalacji będą naprawdę lepsze. Ma to również zalety ekonomiczne. 

Czym są grindery do suszu?

Grindery, to po prostu urządzenia, które przeznaczone są do mielenia suszu. Ich działanie jest takie samo jak działanie młynków do kawy, czy też przypraw. Grinder rozdrabnia wsypywany do niego artykuł, co w tym przypadku jest naprawdę bardzo ważne, ponieważ jeżeli susz jest odpowiednio zmielony, to zapewnia nam uzyskanie pełni smaku. W pojemniku grindera znajdziemy też małą siateczkę, przez którą przesiewa się najdrobniej zmielony susz, który w formie pyłku składa się na dnie młynka. Grindery mogą być zrobione z wielu różnych materiałów.