trudny kredyt

Jakie kredyty zaliczamy do tych trudnych? Nie tyle chodzi tutaj o konkretną usługę bankową, ile o trudność w jej uzyskaniu. Każdy bank ma swoje kryteria, którymi kieruje się przy przyznawaniu kredytów. Jeśli mamy problem z ich spełnieniem, każdy rodzaj kredytu może okazać się dla nas trudny do uzyskania. Co może stanowić problem? Najczęściej trudny kredyt to ten, który chcemy uzyskać, jeśli mamy pogorszoną zdolność kredytową, już posiadamy inne zadłużenia, mamy kiepski BIK albo bank wyznaczył nam niską ocenę kredytową. Nie pomagają oczywiście niskie czy nieregularne dochody albo mało stabilna w oczach banku forma zatrudnienia – praca tymczasowa lub na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Trudny kredyt w praktyce – na co bank zwraca uwagę?

Oprócz tego, ile zarabiamy, bank zainteresowany jest też wysokością naszych wydatków. Zwłaszcza jeśli bierzemy kredyt hipoteczny na dużą bardzo dużą kwotę. To istotne kryterium, ponieważ możemy zarabiać obiektywnie sporo na tle średniej krajowej, lecz spore, regularne wydatki mogą tę kwotę zredukować na tyle mocno, by stanowiły zagrożenie dla płynności spłat. Dla banku istotna będzie też nasza przeszłość kredytowa – jak wiele braliśmy kredytów, czy spłacaliśmy je sumiennie, a może były z tym problemy i jakie? Historia kredytowa może być określona jako pozytywna, negatywna albo zerowa. Wbrew pozorom ta ostatnia wcale nie stawia nas w dobrym świetle – bank po prostu nie wie, czego się po nas spodziewać. Trudny kredyt może też pojawić się w momencie, gdy nasz wiek jest na tyle zaawansowany, że z punktu widzenia banku istnieje zagrożenie, że nie zdążymy go spłacić.

Uzyskanie trudnego kredytu – co należy zrobić?

Przede wszystkim ważne, abyśmy nie byli w takiej chwili sami. Działanie samodzielne, w gąszczu przepisów i wymogów bankowych może być drogą po omacku, niekoniecznie wiodącą nas do celu. Zwrócenie się do specjalistów to najlepsze rozwiązanie. Mamy takich w Ambulatorium Kredytowym i trudny kredyt to jedna z naszych specjalności. Analizujemy problemy naszych klientów, porównujemy to z ofertami banków i drobiazgowo dobieramy sposoby uzyskania trudnego kredytu. Mamy w tym spore sukcesy. Jak to wygląda w praktyce?

Sposoby na poprawienie zdolności kredytowej

Fachowa analiza ofert, pomoc prawna i poradnictwo bankowe są cenne, jednak nie zawsze zwalniają nas z odrobiny wysiłku, by uzyskać trudny kredyt. Co możemy zrobić, by poprawić swoją zdolność kredytową? Wiele zależy od tego, jaka jest przyczyna problemu. Czasami uzyskanie trudnego kredytu to po prostu kwestia czasu – odpracowania przynajmniej kilku miesięcy w pierwszej pracy, znalezienie innego źródła dochodu, uwikłanie się z dotychczasowymi zobowiązaniami. Innym razem wymogiem może być pozytywna historia kredytowa – pewnym rozwiązaniem jest kupno niedrogich sprzętów domowych na raty i sumienne ich spłacanie. Nowy asortyment i tak będzie potrzebny we własnym mieszkaniu, a pozytywna historia kredytowa ułatwi uzyskanie kredytu hipotecznego.

Trudny kredyt – sprawdzaj różne oferty i banki

Trzeba też próbować w różnych bankach. Każdy ma nieco odmienne kryteria oceny naszej zdolności kredytowej i inaczej rozkłada akcenty. To, co prawda jest zajęcie czasochłonne i męczące. W Ambulatorium Kredytowym możemy to zrobić za klienta, a przy okazji wskazać najlepszą ofertę. Uzyskanie trudnego kredytu jest możliwe i z pomocą specjalistów po prostu się udaje. Choć nie bez zaangażowania ze strony klienta.

Artykuł powstał we współpracy z Ambulatorium Kredytowe